Počet obětí koronaviru přesáhl 300, nakažených je přes 14 tisíc

Novým typem koronaviru se v Číně nakazilo již více než 14.000 lidí a více než tři stovky lidí této nemoci podlehly. Informovala o tom dnes podle agentury Reuters čínská státní televize s odvoláním na nejnovější údaje čínských úřadů.

Ilustrační fotografie

Čínská národní zdravotnická komise (NHC) podle televize uvedla, že počet obětí se během soboty zvýšil o 45 na 304 případů. Všechna nová úmrtí byla zaznamenána v provincii Chu-pej, ze které se virus šíří.

Čínské úřady během soboty potvrdily 2590 nových případů nákazy, celkový počet se tak vyšplhal na 14.380. V samotné provincii Chu-pej bylo potvrzeno 1921 nových případů nákazy. Celkový počet nakažených v této provinci se tak vyšplhal na 9074, napsala agentura Reuters.

Epidemie infekce se již rozšířila do dalších nejméně 25 zemí, které podnikají vlastní opatření proti dalšímu šíření nákazy a evakuují své občany z Číny. Žádné úmrtí v důsledku nového koronaviru mimo Čínu zatím nebylo potvrzeno.

Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila kvůli koronaviru globální stav zdravotní nouze. V Česku se nákaza dosud nepotvrdila.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky