Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

K očkování proti covidu se mohou začít hlásit sociální pracovníci

očkování
očkování
Foto: Pixabay

Od dnešního dne se mohou k očkování proti covidu-19 začít registrovat zaměstnanci pracující v sociálních službách. Po zdravotnících, učitelích a vybraných zaměstnancích kritické infrastruktury jsou další profesní skupinou, která dostane v očkování přednost před vrstevníky.

Očkování proti covidu začalo v Česku loni 27. prosince. Od té doby bylo podáno přes 1,8 milionu dávek. Alespoň jednou bylo očkováno zhruba 11 procent populace. Očkovány jsou téměř dvě třetiny lidí starších 80 let a zhruba 44 procent sedmdesátníků.

Učitelů a dalších zaměstnanců ve školství se k očkování registrovalo asi 215.000 z celkem 300.000 pracujících v tomto oboru. Podle prioritizace očkování, která je součástí schválené vakcinační strategie, je pracovníků v sociálních službách asi 64.000.

Témata:  očkování koronavirus

Aktuálně se děje

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy