VIDEO: Plastová bublina dovoluje seniorům ve Francii dotyk s rodinou

Od té doby, co propukla epidemie covidu-19, se obyvatelka francouzského domova pro seniory Colette Dupasová viděla se svými dcerami jen na videu, nebo přes okno.

Ilustrační fotografie
reklama

Nyní se však sedmadevadesátiletá stařenka svých dětí může dotknout - díky nafukovacímu tunelu a dvěma plastovým rukávům, píše agentura Reuters.

Dupasová před odchodem do důchodu provozovala pekárnu v severofrancouzském Boussois, šest kilometrů od pečovatelského domu, kde nyní žije. Její rodina po ní podnik převzala.

Než se se svými dcerami potkala, seniorka nejprve vstoupila do tunelu a na konci strčila ruce skrze dva plastové rukávy, které jsou do zástěny všité ve výšce ramen. Její dcery Marie-Paule Dronsartová a Marie-Joseph Marchantová přišly z druhé strany. Každá z nich také prostrčila ruce rukávy. Matku hladily po ramenou a po bílých vlasech a před odchodem jí každá dala pusu na tvář skrze zástěnu.

"Přináší to komfort," říká Stephanie Loiseauová, pečovatelka v domově nedaleko Jeumontu, městečku blízko hranic s Belgií. Než byla v domě nainstalovaná bublina, "jeho obyvatelé se s příbuznými viděli jen přes okno nebo skrze kameru a reálný kontakt jim opravdu chyběl," dodává.

Když Dupasová a její dcery z bubliny vyšly, zaměstnanec pečovatelského domu plast vydezinfikoval a připravil ho na další setkání; Fabienne Dewillová také přišla pozdravit svou matku, Raymonde Loirovou.

"Je to hezké, takhle se potkat, že?" řekla Dewillová své matce, zatímco ji pevně držela za ruku.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky