Plaga dnes oznámí termín maturit a přijímacích zkoušek

Ministr školství Robert Plaga (ANO) dnes oznámí termín přijímacích zkoušek a maturit, které letos budou jiné kvůli epidemii koronaviru nového typu. Zkoušky se podle dřívějších vyjádření ministerstva uskuteční zhruba za měsíc, tři týdny potom, co se kvůli přípravě vrátí žáci posledních ročníků základních a středních škol v pondělí po dvou měsících do lavic k dobrovolným konzultacím.

Robert Plaga

Školy jsou kvůli epidemii koronaviru zavřené od 11. března. Výuka od té doby funguje na dálku, většinou přes internet. Do konce školního roku už vláda s obnovením prezenční výuky v plném rozsahu nepočítá. Školy se mají postupně otevřít už jen v omezeném režimu, prioritu mají právě závěrečné ročníky.

K přijímacím zkouškám na maturitní obory se podle statistik Cermatu přihlásilo přibližně 95.000 dětí, z toho zhruba 70.000 z devátých tříd na čtyřleté obory. Vláda avizovala, že letos počítá pouze s jedním termínem zkoušek. Piráti v úterý vyzvali v otevřeném dopise Plagu, aby umožnil žákům využít dva termíny, jako tomu bylo v posledních letech obvykle.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky