Německé aerolinky TUIfly zeštíhlí letku na polovinu, začnou propouštět

Německé aerolinky TUIfly dnes potvrdily, že při restrukturalizaci, kterou uspíšila koronavirová krize, zeštíhlí svou letku na polovinu. Letecká společnost začne se zástupci zaměstnanců a odbory jednat o propouštění. Agentura Reuters na začátku června napsala, že TUIfly zvažuje spolu se zredukováním letky na polovinu také propustit kolem tisíce lidí. TUIFly provozuje 39 letadel a je dceřinou společností skupiny TUI Group, která je největším pořadatelem zájezdů na světě.

TUIfly

Společnost TUI uvedla, že své evropské aerolinky sloučí do jedné společnosti se sídlem v Hannoveru. "TUIfly má v plánu vhledem k tomu, že se užívá méně letadel, snížit počet pracovních míst v administrativě, mezi technickým a leteckým personálem," uvedl německý pořadatelem zájezdů. "V budoucnosti se TUIfly zaměří na odlety z Hannoveru a Düsseldorfu, kde se soustředí největší část letky, a dále na letiště ve Frankfurtu, Mnichově a Stuttgartu," dodala.

Podle zprávy, kterou agentura Reuters vydala na počátku měsíce s odvoláním na informované zdroje, TUIfly plánuje propustit 270 pilotů, zhruba 430 letušek a stevardů, 190 techniků a stovku lidí z administrativy.

Skupina TUI v polovině května informovala, že chystá kvůli koronaviru velké úspory. Uvedla, že má v plánu snížit základ fixních nákladů o 30 procent, což může ohrozit až 8000 pracovních míst. Počet zaměstnanců skupiny kolísá: v létě jich mívá kolem 70.000, v méně rušných měsících asi 60.000.

Společnost TUI v Německu dostala úvěr 1,8 miliardy eur (48 miliard Kč), za který ručí stát.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky