Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mistrům světa v hokeji bude dnes patřit Staroměstské náměstí. Finále sledovaly miliony diváků

Češi kvůli MS v hokeji zaplnili Staroměstské náměstí. Fotogalerie +7
Češi kvůli MS v hokeji zaplnili Staroměstské náměstí.

Oslavy zisku titulu mistrů světa v ledním hokeji na domácím šampionátu v Praze a Ostravě budou pokračovat i dnes. Český hokej informoval, že v pondělí od 17 hodin přijdou hráči národního týmu slavit s fanoušky na Staroměstské náměstí v Praze.

Staroměstské náměstí v centru Prahy je tradičním dějištěm oslav po hokejových úspěších, slavil se zde olympijský triumf na hrách v Naganu v roce 1998 či dosud poslední titul mistrů světa o dvanáct let později. V druhém případu už u toho byl například kapitán letošních vítězů Roman Červenka.

Na náměstí v historickém centru hlavního města se lidé sešli už v neděli večer, aby na velkoplošné obrazovce sledovali finálové utkání mezi Českem a Švýcarskem. Tisíce diváků dorazily také do fanzóny u O2 areny, miliony lidí pak sledovaly zápas v televizi.

"Podle předběžných výsledků měření sledovanosti ATO - Nielsen posledních 10 minut finále sledovalo přes 3 miliony diváků při podílu na sledovanosti 82 %. K tomu další půlmilion sledoval souboj na online zařízeních," uvedla Česká televize na sociální síti X.

Česká reprezentace zvítězila ve finále domácího šampionátu nad Švýcarskem 2:0. Obě branky padly až ve třetí třetině zápasu. Rozdílový gól vstřelil bostonský útočník David Pastrňák, šlo o jeho první zásah na turnaji. Výhru pak v poslední minutě pečetil do prázdné branky David Kämpf.

Témata:  Mistrovství světa v ledním hokeji 2024