Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Majetek Elona Muska by díky firmě SpaceX mohl vystoupit na bilion USD

Elon Musk
Elon Musk
Foto: NASA

Americký podnikatel Elon Musk už se díky prudkému růstu ceny akcií své automobilky Tesla stal nejbohatším člověkem na světě. Podle analytika banky Morgan Stanley Adama Jonase by ho ale Muskova další společnost, vesmírná SpaceX, mohla vynést mezi dolarové bilionáře. Uvedla to agentura Bloomberg.

Soukromá vesmírná společnost SpaceX zpochybňuje veškeré zažité představy o tom, co je možné a v jakém časovém horizontu v případě raket, nosných raket a podpůrné infrastruktury, uvedl Jonas. "SpaceX rychle uniká. Kdo ji dokáže dostihnout?"

SpaceX podle seznamu nejbohatších lidí světa sestavovaného agenturou Bloomberg tvoří méně než 17 procent Muskova majetku, jehož hodnota nyní dosahuje 241,4 miliardy USD (5,3 bilionu Kč). SpaceX byl na začátku tohoto měsíce při sekundárním prodeji akcií oceněn na 100 miliard USD. Jonas ale firmu ohodnocuje na 200 miliard USD. Hlavní podíl na tomto odhadu má její podnikání v oblasti satelitní komunikace Starlink.

O možnosti, že by se Musk mohl jako první na světě stát bilionářem, se mluvilo už dříve, avšak v souvislosti s prudkým růstem akcií společnosti Tesla, která se zaměřuje na elektromobily. Akcie začaly výrazně posilovat loni, což způsobilo prudký růst čisté hodnoty Muskova majetku. Tento vzestup zatím prakticky nezvolnil. Jen v pondělí Tesla zvýšila hodnotu majetku svého zakladatele o 6,6 miliardy USD.

Musk podle propočtů vlastní zhruba polovinu firmy SpaceX. Ta má ale před sebou ještě kus cesty, než jeho majetek zvýší o další tři nuly, dodal Bloomberg.

Témata:  Elon Musk

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy