Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Koncern Agrofert dá Ukrajině olej, mouku, mléčné produkty a trvanlivé potraviny

Agrofert
Agrofert
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Potravinářské firmy koncernu Agrofert zasílají na Ukrajinu potravinovou pomoc. Do oblastí postižených ruskou invazí na Ukrajinu putují desetitisíce litrů oleje, stovky tun mouky i mléčné produkty nebo uzeniny. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy koncernu, kterou má ČTK k dispozici. Koncern se snaží organizovat materiální a finanční pomoc pro matky s dětmi.

"K dnešnímu dni bylo koncernem vysláno 48.000 litrů rostlinných olejů, 42 tun mouky a také desítky palet mléčných produktů, trvanlivého salámu, párků a paštik. Pomoc je koordinovaná s organizací Člověk v tísni, aby v postižených oblastech nedocházelo k chaosu. V příštích dnech bude expedováno přibližně 250 tun mouky a další potraviny, které budou potřeba," uvedl dnes Agrofert.

Ruská agrese se citelně dotkla nejen potravinářských podniků koncernu. Přerovské společnosti Precheza z koncernu Agrofert útok zkomplikoval zajištění dodávek ilmenitu pro klíčovou produkci titanové běloby, jelikož chemička dlouhodobě podstatnou část této suroviny odebírá od ukrajinských firem. Po vypuknutí válečného konfliktu je doprava ilmenitu z Ukrajiny po železnici obtížnější. Ukrajinského ilmenitu má společnost zásoby na pět měsíců, hledá náhradní dodavatele.

Precheza je největším výrobcem anorganických pigmentů v ČR, v Přerově zaměstnává zhruba 650 lidí. Koncern Agrofert v únoru 2017 vložil bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) do svěřenských fondů. Firmy koncernu i jednotlivci se již zapojili do finanční a materiální sbírky Nadace Agrofert na pomoc ukrajinským matkám s dětmi, do které může přispět i veřejnost.

Témata:  Agrofert mouka potraviny

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy