Jihomoravské nemocnice znovu zakazují kvůli koronaviru návštěvy

Nemocnice v Kyjově, Břeclavi a Hodoníně zakazují kvůli koronaviru návštěvy. ČTK to řekl krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta (ANO). Od pondělí se k nim přidá znojemská nemocnice, uvedla její mluvčí Petra Veselá. Podle Vojty je možné, že se v pondělí přidají i další krajské nemocnice. Kraj jich zřizuje devět. Ve fakultních nemocnicích zatím zákaz návštěv nebude.

Ilustrační fotografie
reklama

Ke zpřísnění opatření přistoupily některé organizace v zemi poté, co začal narůstat počet případů covidu-19. V týdnu bylo v ČR denně více než 200 nových potvrzených případů nemoci.

Nemocnice opět zavádějí povinné nošení roušek. "Na základě posledního opatření ministerstva zdravotnictví to bylo povinné pouze pro návštěvy a personál pečující o pacienty. Nyní to ale platí pro všechny," uvedla mluvčí znojemské nemocnice.

Nemocnice také přistoupí k zákazu návštěv. "S ohledem na vývoj hygienicko-epidemiologické situace jsme se rozhodli vyhlásit od pondělí zákaz návštěv s výjimkou otců u porodu a po porodu, kde budou nadále platit přísné hygienické podmínky," řekl ředitel znojemské nemocnice Martin Pavlík. Nemocnice denně testuje asi 25 lidí, mezi kterými se objevují pozitivní výsledky. Podle Pavlíka by lidé měli přicházet na odběrová místa vždy chráněni rouškou nebo šátkem.

Zákaz návštěv platí ihned v kyjovské nemocnici. Podle jejího mluvčího Filia Zdražila mají výjimku otcové u porodu a návštěvy u nezletilých pacientů. "V jejich případě platí návštěvní termíny ve středu, o víkendech a svátcích v čase mezi 14:00 a 16:00," poznamenal Zdražil.

Naopak Fakultní nemocnice Brno zatím k zákazu návštěv nepřistupuje, má je každý den. Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně má zatím návštěvy povolené v neděli a středu.

Kraj zřizuje nemocnice v Kyjově, Znojmě, Břeclavi, Hodoníně, Vyškově, Ivančicích, Hustopečích, Letovicích a Tišnově.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky