Střelba v ostravské nemocnici otřásla Českem. Mrtvých je šest, zranění tři

Muž, který dnes ráno střílel v ostravské fakultní nemocnici, je po smrti. Střelil se do hlavy ještě před dopadením policií. Šlo o dvaačtyřicetiletého muže z Opavska, zbraň nedržel legálně. Oběťmi jsou pacienti traumatologické ambulance z nemocniční polikliniky, nejsou mezi nimi děti. Na briefingu po dopadení pachatele to uvedl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Muž zastřelil šest lidí, další tři zranil, jeden z nich je v kritickém stavu.

Údajný střelec ve Fakultní nemocnici v Ostravě

Ze tří zraněných jsou podle policejního ředitele dva zraněni těžce a jeden lehce. Ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Roman Gřegoř ČTK řekl, že jeden ze dvou těžce zraněných je v kritickém stavu.

Policie nyní pracuje na identifikaci obětí a zjišťuje, co pachatele ke střelbě vedlo. Střelba trvala několik sekund. "Přišel a vykonal své dílo," dodal Kužel. Komplice neměl.

Pachatel po střelbě z nemocnice utekl. "Pachatel opustil nemocnici v době příjezdu policie," uvedl Kužel. Policie pachatele dopadla v Děhylově na Opavsku, akce se účastnilo několik set policistů a dva vrtulníky zásahové služby. "Pravděpodobně tím, že pachatel viděl, že se nad ním vznáší vrtulník policie, použil zbraň proti sobě," řekl Kužel novinářům.

Střelec nebyl držitelem legální zbraně a měl trestní minulost. "Měl tři záznamy za násilnou a drobnou majetkovou trestní činnost," uvedl policejní ředitel. U násilné činnosti šlo o drobnou potyčku, upřesnil.

"Dopadli jsme pachatele střelby. Dvaačtyřicetiletý muž se před zásahem policie střelil do hlavy, je mrtev. Děkujeme veřejnosti za součinnost a pomoc při pátraní," uvedla policie na twitteru. Již dříve zveřejnila fotografii pravděpodobného pachatele, značku a SPZ vozidla, v němž se muž pohyboval.

Ministr vnitra Jan Hamáček dodal, že pachatel se pokusil o sebevraždu. Nezemřel ihned, zraněním podlehl po půlhodinové resuscitaci. Ministr ocenil práci policistů, pracovali podle něj excelentně. Na místě tragedie byli za tři minuty a střelce našli za tři hodiny.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky