Huawei představila novou řadu chytrých telefonů Mate 30. Uspějí i bez Googlu?

Čínská technologická společnost Huawei dnes v Mnichově představila novou řadu chytrých telefonů Mate 30. Na přístrojích ale v důsledku amerických obchodních restrikcí nebudou nainstalovány aplikace společnosti Google, jako je Gmail, YouTube, Google Maps či obchod Google Play, napsal server CNBC.

Huawei
reklama

Absence těchto aplikací bude podle analytiků pro telefony znamenat nevýhodu vůči konkurenci. Nové telefony budou podle společnosti Huawei od příštího týdne v prodeji v Číně a příští měsíc by měly dorazit také na evropský trh, napsala agentura Reuters.

"Ačkoli má tento telefon mnoho příjemných prvků, nedomníváme se, že se bude prodávat stejně jako předchozí generace," uvedla Annette Zimmermannová z poradenské společnosti Gartner. "Průměrný uživatel nebude akceptovat, že nemá snadný přístup k oblíbeným aplikacím," dodala.

Spojené státy v polovině května zařadily Huawei na černou listinu, což znamená, že americké podniky potřebují zvláštní povolení, pokud chtějí této čínské firmě dodávat své produkty.

Později Washington obchodní restrikce vůči Huawei prozatímně zmírnil. Mluvčí Googlu ale minulý měsíc uvedl, že toto zmírnění restrikcí se netýká nových produktů, jako je právě Mate 30. Tento telefon tak podle něj nelze prodávat s licencovanými aplikacemi a službami společnosti Google.

Přístroje Mate 30 jsou první zcela novou řadou chytrých telefonů, kterou Huawei od květnového umístění na černou listinu představila. U modelu Mate 30 bude cena začínat na 799 eurech (zhruba 20.700 Kč), u modelu Mate 30 Pro na 1099 eurech (zhruba 28.500 Kč), píše CNBC.

Témata: Huawei | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky