Hotely budou moci do třetího stupně rizika fungovat bez omezení

Ubytovací služby budou moci fungovat v běžném režimu do třetího stupně rizika. Ve čtvrtém a pátém stupni bude jejich provoz omezen. Lázeňská zařízení se budou muset do třetího stupně řídit režimovými opatřeními, ve čtvrtém a pátém stupni budou moci poskytovat jen zdravotní služby. Vyplývá to z modelu uvolňování a zpřísňování opatření, který dnes představilo ministerstvo zdravotnictví. Hodnota indexu je podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) ke čtvrtku 70. Podle nastavených plošných pravidel trvá stupeň pět.

Ilustrační fotografie
reklama

Podrobnosti k omezení ubytovacích služeb nejsou v tabulce uvolňování uvedeny. Podle Blatného se na detailech pracuje a budou zveřejněny později. V současné době však platí, že hotely, penziony a další ubytovací zařízení nemohou poskytovat služby pro rekreační účely, v případě služebních cest je mohou využít Češi i cizinci.

U lázní je od prvního do třetího stupně v tabulce uvedeno dodržování organizačních a režimových opatření. Ve čtvrtém a pátém stupni bude platit kromě omezení služeb jen na zdravotní i omezení počtu hostů na jednom pokoji.

Ubytovací zařízení musejí být pro rekreační účely uzavřena od 22. října. Před tím se podle Asociace hotelů a restaurací ČR jejich obsazenost pohybovala kolem čtyř procent, v horských oblastech činila v průměru deset procent. Od března zůstalo zavřeno deset procent hotelů. Před novým vládním nařízením uvažovalo v Praze o dočasném uzavření zhruba 50 procent hotelů, v regionech kolem 30 procent.

Model uvolňování bude fungovat tak, že podle vybraných epidemiologických parametrů se vypočítá rizikové skóre na škále nula až sto. Toto číslo zařadí opatření do jednoho z pěti pásem určující nařízení pro většinu oblastí života. Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška se připravuje webový kalkulátor, na kterém si všichni budou moci jednoduše vypočítat rizikové skóre.

Témata: hotely | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky