Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Google spustil v Evropě chatbota Bard, umí i česky. Má konkurovat službě ChatGPT

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Společnost Google spustila v Evropě a v Brazílii svého chatovacího robota Bard, oznámil dnes mateřský podnik Alphabet. Bard, který využívá umělou inteligenci (AI), by měl konkurovat službě ChatGPT. Jde zatím o největší rozšíření tohoto produktu od jeho uvedení na trh letos v únoru. V mateřském jazyce si mohou tohoto chatbota vyzkoušet i čeští uživatelé.

"Počínaje dneškem můžete s Bardem pracovat ve více než 40 jazycích, včetně arabštiny, čínštiny, němčiny, hindštiny a španělštiny," uvedl na blogu produktový manažer společnosti Google Jack Krawczyk.

Odpovědi chatbota Barda si lze i poslechnout. Uživatelé mohou podle Krawczyka změnit tón a styl Bardových odpovědí na jednoduché, dlouhé, krátké, odborné či neformální. Mohou také své konverzace označovat nebo přejmenovávat a používat obrázky v podnětech.

Uvedení aplikace Bard pozastavily v Evropské unii regulační úřady, které se zabývají ochranou osobních údajů. Google od té doby s dozorčími orgány jednal, aby je ujistil o sporných otázkách ohledně transparentnosti, možnosti volby a kontroly, uvedl Krawczyk.

Technický viceprezident Amar Subramanya na brífinku s novináři řekl, že uživatelé mohou sběr svých údajů odmítnout. Společnost Google se v USA potýká s novou hromadnou žalobou kvůli údajnému zneužití osobních údajů uživatelů k trénování svého systému AI.

Generativní umělá inteligence se dostala do popředí zájmu, když společnost OpenAI loni v listopadu zprovoznila chatbota ChatGPT. Služba odstartovala masové užívání AI v každodenních úkonech - od generování textu nebo počítačového kódu až po marketing a další oblasti. Start-up OpenAI podporuje společnost Microsoft.

Témata:  Google umělá inteligence (AI)

Aktuálně se děje

12. července 2024 20:18

11. července 2024 4:30

Oscarový herec George Clooney vyzval demokraty, ať vymění Bidena

Oscarový herec a významný sponzor americké Demokratické strany George Clooney ve středu vyzval prezidenta Joea Bidena k ukončení jeho volební kampaně. V článku pro New York Times Clooney také apeloval na ostatní představitele strany, aby na srpnovém zasedání vybrali jiného kandidáta.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy