Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Epidemie v Česku dál na vzestupu, v pondělí přibylo 11 514 případů covidu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Během pondělí přibylo v Česku 11.514 potvrzených případů nemoci covid-19, to je zhruba o 2250 víc než před týdnem. O zhoršující epidemické situaci vypovídá i stále rostoucí počet zachycených nákaz na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní - takzvané incidenční číslo k dnešku stouplo ze 718 na 739. Údaje za uplynulý den sdělil ráno ČTK mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

Další informace o šíření nákazy včetně počtu hospitalizovaných, úmrtí, testů či očkovaných zveřejňuje ministerstvo na webu většinou kolem 08:00. Ke konci víkendu bylo v nemocnicích víc než 3800 lidí s covidem. Patnáct procent z nich, konkrétně tedy 572 pacientů, vyžadovalo intenzivní péči. Očekává se, že i v dalších dnech porostou počty hospitalizovaných a denní přírůstky by mohly atakovat rekordní hodnoty celé epidemie. Díky očkování i vysokému počtu lidí, kteří už covid v Česku prodělali, by ale nemocnice a zejména jednotky intenzivní péče neměly být tak přetížené jako před rokem či letos na jaře.

Vláda v demisi se večer nedohodla na zpřísnění restrikcí, které mají zastavit šíření koronaviru během nynější podzimní vlny. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhoval, aby se od prosince přestaly jako covidový certifikát uznávat antigenní testy, podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je ale ve hře více možností včetně omezení volného pohybu pro neočkované. Rozhodnout má kabinet ve čtvrtek.

Témata:  Koronavirus COVID-19

Aktuálně se děje

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy