Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Epidemie v Česku dál na vzestupu, v pondělí přibylo 11 514 případů covidu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Během pondělí přibylo v Česku 11.514 potvrzených případů nemoci covid-19, to je zhruba o 2250 víc než před týdnem. O zhoršující epidemické situaci vypovídá i stále rostoucí počet zachycených nákaz na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní - takzvané incidenční číslo k dnešku stouplo ze 718 na 739. Údaje za uplynulý den sdělil ráno ČTK mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

Další informace o šíření nákazy včetně počtu hospitalizovaných, úmrtí, testů či očkovaných zveřejňuje ministerstvo na webu většinou kolem 08:00. Ke konci víkendu bylo v nemocnicích víc než 3800 lidí s covidem. Patnáct procent z nich, konkrétně tedy 572 pacientů, vyžadovalo intenzivní péči. Očekává se, že i v dalších dnech porostou počty hospitalizovaných a denní přírůstky by mohly atakovat rekordní hodnoty celé epidemie. Díky očkování i vysokému počtu lidí, kteří už covid v Česku prodělali, by ale nemocnice a zejména jednotky intenzivní péče neměly být tak přetížené jako před rokem či letos na jaře.

Vláda v demisi se večer nedohodla na zpřísnění restrikcí, které mají zastavit šíření koronaviru během nynější podzimní vlny. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhoval, aby se od prosince přestaly jako covidový certifikát uznávat antigenní testy, podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je ale ve hře více možností včetně omezení volného pohybu pro neočkované. Rozhodnout má kabinet ve čtvrtek.

Témata:  Koronavirus COVID-19

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy