Dodavatel elektřiny a plynu Nezávislá energie končí

S dodávkami elektřiny a plynu skončila společnost Nezávislá energie. Vyplývá to z dat na webu Operátora trhu s elektřinou. Podle mluvčího Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Michala Keborta měla firma 144 odběrných míst, z toho 95 na elektřině.

Ilustrační fotografie

Odběratelé energií od Nezávislé energie skončí v režimu dodavatele poslední instance (DPI). Záchranný režim trvá šest měsíců, za tuto dobu si zákazníci musí najít nového dodavatele, se kterým uzavřou běžnou smlouvu. Dodavatelem poslední instance jsou v případě dodávek elektrické energie v současné době v závislosti na konkrétním regionu společnosti E.ON Energie (jižní části ČR), Pražská energetika (Praha a nejbližší okolí) a ČEZ Prodej (střed a sever ČR). U plynu pak E.ON Energie (Jihočeský kraj), Pražská plynárenská (Praha a nejbližší okolí) a innogy Energie (zbytek ČR).

Ukončení dodávek energií již od poloviny října oznámilo 19 firem s téměř milionem zákazníků. Největší z nich, skupina Bohemia Energy, skončila činnost 13. října. Skupina se zhruba 900.000 odběrných míst se rozhodla ukončit podnikání a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Důvodem byl extrémní růst cen energií na trzích. Skončit má během letošního roku také společnost Amper Market.

Dodávky energií ukončily již dříve také Kolibřík energie s 28.000 klienty, A-PLUS Energie se 150 odběrnými místy, Ray Energy, která dodávala zhruba 3000 klientů, a Microenergy, která dodávala energie více než 760 zákazníkům. Činnost ukončila také společnost Energie pro Tebe, která dodávala plyn více než třem stovkám odběratelům, a Český Energetický Dodavatel, který měl více než 7000 odběratelů. Plyn přestaly dodávat 2350 zákazníkům také Františkovy energie, skončil i dodavatel Svinos s 21 odběrnými místy. S dodávkami plynu skončila také Czech Energy, dodávky elektřiny a plynu ukončil rovněž Lumius. V minulém týdnu skončily společnosti První Moravská Plynární a Energo LaR.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky