Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 17. dubna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Brázda nízkého tlaku vzduchu bude postupovat ze střední Evropy dále k východu. Nad západní Evropou bude mohutnět tlaková výše, která se bude přesunovat do střední Evropy, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, na východě srážky četnější a zpočátku ojediněle i bouřky. Během noci postupně od západu ubývání srážek, v Čechách místy až polojasno a ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 13 až 9 °C, na západě až 6 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Tlaková tendence: mírný vzestup

Počasí přes den (07-24):Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, v Čechách zpočátku ojediněle mlhy. Na východě ráno a dopoledne až zataženo a místy déšť. Během odpoledne a večera od západu na celém území ubývání oblačnosti, místy do vyjasnění. Nejvyšší teploty 16 až 20 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C. Mírný severozápadní, postupně severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě místy s nárazy 15 m/s, bude k večeru slábnout. Na západě území po celý den slabý vítr do 4 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup

Témata:  počasí

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy