Odsouzené mají hlídat chytré náramky. Už za pár měsíců

Systém elektronických náramků, které by měly hlídat vězně, má podle ministerstva spravedlnosti začít fungovat během několika měsíců.

Diskuse: 0

Věznice, ilustrační fotografie
reklama

Náramky budou nosit třeba i ti, kterým soud uložil alternativní trest domácího vězení. Ten je možné ukládat už od roku 2010, ale soudci jej zatím, možná i kvůli chybějícím náramkům, moc nevyužívají.

Výběr firmy, která by měla dodat elektronické náramky a systém pro jejich monitorování, finišuje. "Počítáme, že v průběhu následujícího roku 2017 by ten systém měl být zaveden a naběhnout," slibuje ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Náramky by tak měly rozšířit možnost udělovat trest domácího vězení. Ministr spravedlnosti věří, že tomuto systému budou věřit i soudci a začnou udělovat více alternativních trestů.

To na oplátku pomůže i českým věznicím, které jsou dlouhodobě přeplněné. Ministerstvo počítá, že ze začátku budou k dispozici dva tisíce náramků.

V tendru na elektronické náramky teď soupeří šest firem. Přitom do původního výběrového řízení se nikdo nepřihlásil, což mimo jiné způsobilo odklad tohoto systému elektronického monitoringu.

Loading...
Témata: věznice

Diskuze: Odsouzené mají hlídat chytré náramky. Už za pár měsíců

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky