Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stát podepsal smlouvu na náramky pro vězně, subdodavatel bude z Polska

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Probační a mediační služba (PMS) uzavřela smlouvu s firmou Forsolution CZ na dodávku elektronického monitorovacího systému. Forsolution bude takzvané náramky pro domácí vězně dodávat a zajišťovat jejich provoz po dobu sedmi let za 93,6 milionu korun s DPH. Subdodavatelem zařízení bude polská společnost Enigma Systemy Ochrony Informacji. ČTK to dnes sdělil mluvčí PMS Martin Bačkovský.

Předchozímu dodavateli - izraelské SuperCom - měl stát za pořízení technologie a šestiletý provoz platit 93 milionů korun.

"V současné době je zahájen proces implementace a přípravy na pilotní provoz. V rámci smluveného harmonogramu očekáváme zahájení ostrého provozu elektronického monitorovacího systému na jaře roku 2024," uvedl mluvčí.

Forsolution se zavázala k dodání systému, jeho zavedení a k podpoře jeho provozu. Státu má dodat 700 kusů náramků.

Témata:  věznice finance

Související

Aktuálně se děje

18. července 2024 17:36

Vláda schválila novou výši započitatelných nákladů na bydlení. Dojde také ke sjednocení částek pro byty v evidenci i mimo ni

Česká republika dlouhodobě podporuje ukrajinské občany, kteří hledají útočiště před ruskou agresí na Ukrajině. Zároveň usiluje o to, aby byla posílena jejich samostatná participace na úhradě základních životních potřeb včetně bydlení. Nyní mají někteří uprchlíci možnost bezplatně bydlet v nouzovém ubytování, od 1. září 2024 ale budou související podmínky upraveny. MPSV proto ve spolupráci s dalšími odborníky připravilo návrh, kterým podpoří tyto cizince i po skončení bezplatného nouzového ubytování. Pro zranitelné osoby bude nová částka činit 6 000 Kč měsíčně a pro ostatní osoby s dočasnou ochranou 4 000 Kč měsíčně.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy