Škromach: Protikuřácký zákon je roznětka pro spory před volbami

Hostem diskusního pořadu Vaše téma na TN.CZ byl místopředseda Senátu Zdeněk Škromach, který na podzim do horní komory parlamentu opět kandiduje.

Diskuse: 2

Zdeněk Škromach
reklama

Michaela Šmídová si do pořadu Vaše téma pozvala dalšího kandidáta do Senátu. Tentokrát byl hostem zkušený politický matador a také účastník takzvané "Lánské schůzky" Zdeněk Škromach.

Pořad Vaše téma začal odlehčeně, místopředseda s redaktorkou probrali témata selfie fotek a také jeho kampaň spojenou s nafukovacími bazénky. Jeden také dostal jako dárek. Rychle se ale přešlo k vážnějším tématům.

Mluvilo se o nadcházející kampani, Zdeněk Škromach potvrdil, že se letos bude snažit o aktivnější kampaň mezi lidmi. Diskuze se tak dostala k tématu dluhu vůči Altnerovi. Smlouva podle Škromacha byla problémem každého předsedy strany, situace se podle něj řešila celou dobu.

Dalším tématem byla migrační vlna. Zdeněk Škromach se přiklonil k tomu, že by se měla řešit situace v místě dění a ne odsouvat řešení jinam. Pouze ve skutečně nutných případech je vhodné řešit situaci na území EU. Místopředseda uvedl, že panuje několik názorových proudů, jak situaci řešit, dohoda s Tureckem ale prý není řešením.

Moderátorka Michaela Šmídová také narazila na téma prezidentské kandidatury Zdeňka Škromacha. Ten svou kandidaturu přímo nepotvrdil, záleží podle něj na okolnostech. Jednou z důležitých okolností je například kandidatura Miloše Zemana, s kterým by oba oslovovali stejné voliče. Probírali se také prezidentští kandidáti. Zdeněk Škromach je nechtěl dehonestovat, raději by ale v čele státu viděl politika.

Protikuřácký zákon byl dalším probíraným tématem, Zdeněk Škromach vnímá spor o zákon jako roznětku pro blížící se vládní spory před krajskými a senátními volbami.

Zdeněk Škromach popsal vztahy vlády a prezidenta jako korektní a nepřijde mu, že by prezident měl blíže k Andreji Babišovi než k Bohuslavu Sobotkovi. Vztahy uvnitř ČSSD jsou podle něj vcelku dobré, i když jsou občasné rozmíšky. Je to způsobeno tím, že se strana snaží zaujmout velmi široké publikum s různými zájmy a preferencemi.

Před koncem pořadu se probírala otázka zvyšování důchodů. Podle něj je dobré, že se vláda snaží zajistit větší růst důchodů, než je růst inflace.

Poslední otázkou byla navrhovaná tolerance k pití alkoholu u cyklistů. Zdeněk Škromach uvedl, že je velký rozdíl u toho, kdo si dá jedno pivo a u toho, kdo lidově řečeno chlastá. Jedná se podle něj o zákon pro slušné lidi, kteří si dají na výletě pivo nebo víno, ti kteří pijí, budou pít i přes zákaz.

Diskuze: Škromach: Protikuřácký zákon je roznětka pro spory před volbami

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky