Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rozdal zlato Kalouskovi a dalším, ministerstvo podalo žalobu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: omnimedia.cz

Ministerstvo financí podalo na začátku května trestní oznámení na bývalého šéfa Státní tiskárny cenin Richarda Bulíčka, který v letech 2009 až 2014 rozdával zlaté slitky a další předměty ve formě dárků. Informovaly o tom Lidové noviny.

Zlaté a stříbrné mince, zlaté desetigramové slitky, zlaté kravatové spony, řetízky, to vše podle informací novin rozdávala Státní tiskárna cenin jako dárečky a reklamní předměty.

Na své si tak přišly stovky lidí a jen za rok 2011 obdrželo zlaté dárky více než 200 osob. Mezi obdarovanými byl údajně například exministr financí Miroslav Kalousek, lidé z policejního prezidia či spolumajitel firmy údajně napojené na lobbistu Ivo Rittiga.

Podle informací deníku si ministerstvo financí nechalo v minulých měsících vypracovat několik auditů, z nichž vyplynulo, že tiskárna v letech 2009 až 2014 vydala za tyto předměty 13,7 milionu korun.

Ministerstvo v reakci na výsledky šetření na začátku května podalo trestní oznámení na bývalého šéfa tiskárny Richarda Bulíčka a několik dalších úředníků. Resort má podezření, že pachatelé se dopustili podplácení, zpronevěry či porušování povinností při správě cizího majetku.

Tuto informaci potvrdil Lidovým novinám 1. náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht. Dodal však, že se neví, zda byly dané předměty vůbec rozdány a kdo je skutečně obdržel.

Témata:  Ministerstvo financí zlato

Aktuálně se děje

7. května 2025 14:38

2. května 2025 9:42

25. dubna 2025 12:50

Benzín je nejlevnější od roku 2021. Ale už příští týden to může být jinak

Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu opět klesaly, tempo bylo ale ve srovnání s předchozím týdnem nižší. Benzin Natural 95 zlevnil o devět haléřů na průměrných 34,23 Kč/l. Naposledy byl levnější počátkem října 2021, tedy před třemi a půl lety. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy