Zmatek v kauze Nagyová? Co se děje?

Jana Nagyová, manželka bývalého premiéra Petra Nečase, by se měla už brzy dostat k soudu. Slibují to státní zástupci. Obžalobu v jedné části kauzy, kvůli které loni padla vláda, mají údajně hotovou. Jenže zatím není vůbec jasné, který soud se bude tímto případem zabývat. Napsal Mediafax.

Nejnověji státní zástupci mluví dokonce o tom, že v kauze šlo o spiknutí. Petr Nečas teď po dlouhé době promluvil a v rozhovoru pro internetový deník Echo24 veškerá obvinění odmítá: "K tomu nemají žádné důkazy ani důvody. Je to samozřejmě lež... A tvrzení, že Ivo Rittig dával mojí ženě peníze, je už třetí vlna nedoložených tvrzení."

Právě lobbisté jako Ivo Rittig měli být podle detektivů hlavním objektem vyšetřování. V něm jde kromě vlivu lobbistů o zneužití tajných služeb ke sledování bývalé Nečasovy manželky a údajné uplácení bývalých poslanců. Jenže k soudu má zatím šanci dostat se jen zneužití tajných služeb.

"Domnívám se, že už nebrání nic tomu, abychom začali tu věc sumarizovat k nějakému konci," řekl TV Nova Pavel Komár, náměstek olomouckého vrchního státního zástupce již v říjnu 2013. Teď má údajně žalobu hotovou opravdu.

Mezitím se ale v médiích objevily další odposlechy. O kontaktech s Nagyovou v nich mluví i další lobbista Roman Janoušek. Nečas teď poprvé potvrdil, že věděl o odposleších tady na úřadu vlády. Přinejmenším některé z nich prý sám povolil. Neřekl ale, proč ho o ně policie žádala.

Kromě manželů Nečasových se vyšetřování zaměřuje na některé bývalé státní zástupce, spolupracovníky Ivo Rittiga i na Romana Janouška. Ten ale zatím z ničeho obviněn nebyl. Není přitom vůbec jasné, jaké další důkazy kromě odposlechů policie má.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky