Daniela Drtinová ostře promluvila o šéfovi ČT Dvořákovi

Velmi překvapivé novinky prozradila odvolaná moderátorka Událostí komentářů Daniela Drtinová. V rozhovoru pro magazín Pátek Lidových novin prozradila, že generální ředitel Dvořák konzultuje výkony svých zaměstnanců s politiky.

Diskuse: 28

660
reklama

Když byla Daniela Drtinová odvolána z komentovaných událostí, které patří ke špičce českého zpravodajství, byl mediální svět v šoku. Drtinová je totiž profesionál s dlouholetými zkušenostmi a během jejího působení v pořadu stoupala sledovanost. Proto se ihned vyrojily spekulace, že za jejím odchodem stál politický tlak.

To, co Drtinová prohlásila v rozhovoru pro Pátek, rozhodně tyto spekulace nevyvrátila a naopak je podpořila. Politici jí mnohdy prý nesnášejí. "Faktem je, že mnozí politici, a oni se tím ani netají, ke mně cítí opravdu až osobní animozitu. Někteří si z toho dělají legraci. „Já si vedle ní nesednu, já se jí bojím," řeknou ve studiu. Nebo: „Á, Drtinová, nepřítel naší strany číslo jedna!" Ale jsou i tací, kteří si z toho tak úplně legraci nedělají," řekl s tím, že ale nepředpokládá, že by za jejím odvoláním stál konkrétní politik.

Pak prozradila, že jí generální ředitel ČT Petr Dvořák potvrdil informaci, že výkon moderátorů konzultoval s politiky. "Vy si myslíte, Danielo, že se nemohu zeptat politiků na to, jak pracujete? Vždyť to je přece významná cílová skupina," měl jí prý Dvořák odpovědět na dotaz, zda opravdu s politiky mluvil. Tématem konzultací prý byl i Václav Moravec. Ten ale asi na rozdíl od Drtinové uspěl.

Drtinová má teď vlastní pořad Interview Daniealy Drtinové, který běží od pondělí do čtvrtka před hlavní zpravodajskou relací. Prestiž tohoto pořadu je ale mnohem nižší, než jakou mají komentované události.

Loading...

Diskuze: Daniela Drtinová ostře promluvila o šéfovi ČT Dvořákovi

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 28, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 28 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky