Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nečas za Nagyovou utrácel miliony. Přece "dřela jako kůň". A co další?

Nečas za Nagyovou utrácel miliony. Přece

Foto: Vlada.cz

Zkrátka dřela jako kůň! Jak jinak si lze vysvětlit, že Petr Nečas byl ke své pravé ruce Janě Nagyové tak štědrý. Možná ale jen chtěl vylepšit rozpočet v rodinné pokladničce. Nagyová totiž brala třikrát víc než její předchůdci. Podívejte se na velké srovnání.

Úřad vlády zveřejnil další platové poměry svých zaměstnanců, tentokrát zpřístupnil informace o tom, jaké platy a odměny brali vedoucí zaměstnanci Úřadu vlády. Ani tentokrát vlády Mirka Topolánka a Jana Fischera nešetřili, ale o štědrost Petra Nečase se mohlo úředníkům jenom zdát.Zatímco Jana Nagyová jako vrchní ředitelka sekce dostala na odměnách v roce 2010 "jen" 405 tisíc korun, nejvíce odměněný kolega na podobné pozici (funkce šéfky sekce kabinetu vznikla až v roce 2009) dostal v roce 293 tisíc korun. Odměny ředitelů sekcí ale byly spíše nižší, většinou byly zhruba ve třetinové výši vůči platu. Na odměny, které dostala Nagyová v roce 2011, 1,22 milionu korun, by se nesložili ani všichni ředitelé sekcí v kabinetech Topolánka a Fischera dohromady.Nečas ale nebyl štědrý jen ke své milence. Vysokými bonusy odměňoval i vedoucího Úřadu vlády Lubomíra Poula. Ten si v roce 2011 přišel na 1,15 milionu korun, o rok později na 1,65 milonu. Jeho předchůdce Jan Novák si vysloužil odměny "jen" 865 tisíc (v roce 2009), 810 tisíc (v roce 2008) a 700 tisíc (v roce 2007).O štědrosti Petra Nečase vypovídá i další srovnání. Nedávno odstoupivší premiér totiž za tři roky vyplatil na odměnách 13,47 milionu korun. Jeho předchůdci Mirek Topolánek a Jan Fischer "jen" 9,57 milionu. Nutno podotknout, že Nečas nejvíce rozdával v letech 2011 a 2012, kdy celkové odměny byly téměř dvojnásobné z dob Topolánkovi či Fischerovi vlády, navíc Nečas odměny vyplácel méně vedoucím pracovníkům než jeho předchůdci!

Témata:  vláda Petr Nečas Jana Nagyová

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy