Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nouzové přistání Boeingu 737 MAX 8 na Floridě. Selhání motorů

Boeing 737 MAX 8 Northwest Airlines
Boeing 737 MAX 8 Northwest Airlines
Foto: Reprofoto YouTube

Boeing 737 MAX 8 americké letecké společnosti Southwest Airlines musel dnes kvůli problému s motory nouzově přistát na mezinárodním letišti v Orlandu na Floridě.

Letoun bez pasažérů původně směřoval na letiště Victorville v Kalifornii. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na americký Federální úřad pro letectví (FAA).

Po nehodě letounu tohoto typu v Etiopii, při níž 10. března zemřelo všech 157 lidí na palubě, nesmí letouny Boeing 737 MAX 8 a MAX 9 létat ve Spojených státech a desítkách dalších zemí. Stejný model letadla společnosti Lion Air se na konci října zřítil do Jávského moře. Obě havárie měly podobný průběh.

"Letadlo se obrátilo a přistálo bezpečně v Orlandu," informovala FAA. Na palubě nebyl žádný pasažér, aerolinky chtěly stroj jen přemístit na jiné letiště. Třebaže FAA lety boeingů této řady zakázala, cesty z jednoho letiště na jiné, kde má být letadlo odstaveno, jsou povolené.

Společnost Boeing "o incidentu ví a poskytuje svému zákazníkovi (technickou) podporu", řekl její mluvčí. Letecká společnost Southwest Airlines se zatím k věci nevyjádřila.

Témata:  Northwest Airlines Boeing 737 Max USA

Aktuálně se děje

4. července 2025 15:37

3. července 2025 14:26

26. června 2025 11:13

22. června 2025 6:40

Americký úder na jaderná zařízení: Skutečné obavy z íránské odvety a hrozba energetické krize

Prezident Donald Trump varoval, že Spojené státy mohou pokračovat v útocích na další cíle v reakci na možné odvetné kroky Íránu. Podle analytika CNN Baraka Ravida existuje „reálná obava“, že Írán zahájí odvetu proti americkým silám a zájmům v regionu Blízkého východu.

Zdroj: Radovan Majer

Další zprávy