Brexit bez dohody vyvolá chaos v celé Evropě

Francouzské sdružení zaměstnavatelů Medef varovalo před několikatýdenním chaosem, který by přinesl odchod Británie z Evropské unie bez dohody. Upozornilo zároveň, že malé podniky na takovou situaci nejsou připraveny, napsal dnes na svém webu list Financial Times (FT).

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama

"Je jasné, že pokud 29. března nebude žádná dohoda, nastane chaos," řekl v rozhovoru s FT šéf sdružení Geoffroy Roux de Bézieux. "Bude chaos v Británii, bude chaos ve Francii, bude chaos v Evropě, a to po několik týdnů," dodal.

Geoffroy Roux de Bézieux rovněž předpověděl, že brexit bez dohody by vedl k dlouhým dopravním zácpám a k výpadkům v zásobování. Upozornil také, že velké podniky se sice začaly na možnost brexitu bez dohody připravovat, i tak ale očekávají potíže. Pro malé podniky podle něj bude brexit bez dohody znamenat katastrofu.

Britové se pro odchod své země z EU vyslovili v referendu, které se konalo v červnu 2016. Británie má EU opustit letos 29. března, britský parlament však zatím neschválil dohodu o podmínkách brexitu.

Loading...

Doporučujeme

Diskuze: Brexit bez dohody vyvolá chaos v celé Evropě

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky