Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a sobotu 6. října

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Tlaková výše se bude přesouvat přes Černé moře k východu a po její zadní straně k nám bude proudit teplý a postupně i vlhký vzduch od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Jasno nebo skoro jasno. K ránu na západě místy, jinde jen ojedinělemlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší teploty 9 až 5 °C, v západnípolovině Čech 5 až 1 °C a místy přízemní mrazíky. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, v Jeseníkách a Beskydech kolem 20 m/s. V západní polovině Čech vítr slabý proměnlivý do 4 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles

Rozptylové podmínky: dobré, v Čechách místy mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):Jasno až polojasno, ráno na západě místy, jinde jen ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Odpoledne a večer od jihu polojasno až oblačno. Nejvyšší teploty 18 až 22 °C, v 1000 m na horách 16 °C. V Čechách slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku čerstvý jižní 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, v Jeseníkách a Beskydech kolem 20 m/s.

Tlaková tendence: mírný pokles, večer setrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré, v Čechách místy mírně nepříznivé

Témata:  počasí

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 12:15

12. června 2026 21:03

23 bilionů korun: Tak velký může být majetek Elona Muska po ocenění SpaceX

Svět má prvního dolarového bilionáře. Pokud dnešní vstup na burz ocení společnost SpaceX na 1,8 bilionu dolarů, jak se předpokládá, podíl jejího zakladatele Elona Muska získá hodnotu 866 miliard dolarů. Když se připočte jeho majetek v Tesle, jde o 1,1 bilionu dolarů, tedy zhruba 23 bilionů korun (roční HDP ČR je zhruba 9 bilionu). 23 bilionů, to je více, než kolik mají dohromady Larry Page, Sergey Brin, Jeff Bezos a Larry Ellison, kteří spolu s Muskem tvoří pětici světově těch úplně nejbohatších. Pokud by se Musk rozhodl svého zmíněného bohatství postupně zbavit tak, že by utrácel milion dolarů (takřka 21 milionů korun) den co den, zabralo by mu to přes 3000 let.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy