Protikorupční vláda musí být bez Pocheho a bez Babiše, říkají Piráti

Na základě výzvy prezidenta Miloše Zemana, která zazněla ve čtvrtek v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov, jsem panu prezidentovi dnes doložil slova o nedůvěryhodnosti pana Pocheho v dopise, který jsem mu adresoval. Uvedené informace jsou dostatečně závažné, abych osobu pana Pocheho mohl považovat za nepřijatelnou pro výkon funkce člena vlády.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama

Pana prezidenta jsem také upozornil, že má zodpovědnost za to, že do čela protikorupční vlády jmenoval trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše. 

Miroslava Pocheho jsem v uplynulém týdnu označil za součást kmotrovských struktur v Praze. Dlouholetý a blízký spolupracovník odsouzeného podvodníka Karla Březiny a Petra Hulínského, který je spojen s celou řadou závažných kauz, figuroval v řadě afér. V roce 2010 se Poche přiznal k netransparentnímu financování sociální demokracie. Dlouhodobě také působil v dozorčích radách a dalších orgánech městem ovládaných společností. Během tohoto působení docházelo ke kumulování platů, vyplácení odměn přesahujících 10 milionů korun, k podezřelému sponzoringu, nestandardním nákupům a dalším operacím v Pražské strojírně, a.s., kterými se nyní zabývají orgány činné v trestním řízení. Ve všech těchto případech byl pan Poche členem dozorčí rady zodpovědným za dodržování zákona.

V dopise jsem prezidentu Zemanovi připomněl, že v čele “Protikorupční vlády Babiše a Pocheho” má stát trestně stíhaný premiér Andrej Babiš, který v průběhu devadesátých let podivným způsobem ovládl Agrofert, založený původně státní společností Petrimex. Nyní je v plné odpovědnosti pana prezidenta, zda se rozhodne vládu v čele s prvním trestně stíhaným premiérem a pražským kmotrem sociální demokracie jako ministrem zahraničí jmenovat.

Loading...

Diskuze: Protikorupční vláda musí být bez Pocheho a bez Babiše, říkají Piráti

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky