Vlajky států

Ilustrační fotografie

Lidé si budou vybírat prezidenta 13. a 14. ledna

Aktuality

První kolo voleb prezidenta bude 13. a 14. ledna příštího roku. Termín dnes oznámil předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Nástupce Miloše Zeman tak bude znám nejpozději o dva týdny později. Případné druhé kolo voleb bude 27. a 28. ledna.

Ilustrační fotografie

Řídit stát jako firmu? Babišův muž přišel s novou vizí

Ekonomika

Hnutí ANO se proslavilo volebním heslem „Řídit stát jako firmu“, které do jisté míry vypovídá o tom, jak předseda Andrej Babiš své politiky vede. Poslanec hnutí Martin Komárek teď heslo poupravil a z obecného slova „firma“ udělal konkrétnější „hotel“.

Ilustrační fotografie

17. listopad je tady: Bude dusno? Lidé se šikují proti Zemanovi

Ekonomika

Jiří Stránský, spisovatel a bývalý vězeň komunismu, ostře zkritizoval prezidenta Miloše Zemana i jeho spolupracovníky a zastánce. Při příležitosti výročí listopadové revoluce by se prý protizemanovští demonstranti měli přesunout tam, kde prezident bude, a pokusit se s ním mluvit. Stránský to píše v glose, uveřejněné Českým rozhlasem.

Vlajky ČR a EU

Z toho mrazí: Překopaná mapa Evropy. Kde najdete Česko a Ukrajinu?

Aktuality

Před čtyřmi roky (!) si britský týdeník The Economist trochu pohrál s mapou Evropy. Bláznivé video, jak by náš světadíl mohl vypadat, umístil na YouTube. Jeden z komentářů celkem trefně poznamenal, že týdeník v roce 2010 možná předpověděl velké změny v Evropě.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

13. června 2024 10:36

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně. Pokles ale zbrzdí

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února. Nafta zlevnila o 63 haléřů na litr a stojí 35,98 koruny za litr. Nafta tak stojí méně než 36 korun za litr poprvé od začátku loňského srpna, kdy se spotřební daň z ní po přechodném snížení vrátila z úrovně 8,45 Kč/l na 9,95 Kč/l. Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají soustavně od konce dubna.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Vepřové maso, ilustrační fotografie

Komentář

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.