Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 28. listopadu. Česko zasype sníh, varují meteorologové

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Přes střední Evropu bude postupovat k jihovýchodu až východu frontální systém spojený s tlakovou níží. K večeru se bude od západu rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Zataženo, občas sněžení, místy i trvalejší. Na jihu území pod 300 m i srážky smíšené nebo dešťové. Ojediněle mlhy. Nejnižší teploty +2 až -2 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:Od večera napadne i mimo horské oblasti místy 2 až 10 cm sněhu, v nižších polohách mokrého a těžkého.

Tlaková tendence: mírný pokles

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Počasí přes den (07-24):Převážně zataženo, na většině území sněžení, na jihu v polohách pod 400 m i déšť se sněhem nebo déšť. Později večer od západu ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejvyšší teploty -1 až +3 °C, odpoledne od severu ochlazování, v 1000 m na horách kolem -2 °C, na severu ochlazování. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s se bude měnit na severní až severozápadní a přechodně zesilovat až na čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h).KOMENTÁŘ METEOROLOGA:I mimo horské oblasti místy připadne kolem 5 cm nového, většinou mokrého a těžkého sněhu. Odpoledne od vyšších poloh se místy budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. Ve večerních hodinách místy tvorba zmrazků a náledí.Tlaková tendence:mírný vzestup, na východě zpočátku setrvalý stavRozptylové podmínky: většinou dobré

Témata:  počasí sníh

Související

Aktuálně se děje

29. května 2025 12:20

23. května 2025 11:04

Zahrada na hypotéku. Češi objevují nový realitní trend

Zahrádkaření v Česku zažívá renesanci. Zájem o vlastní kus zeleně roste napříč generacemi, stále častěji se k němu hlásí i mladší lidé s rodinami. Dříve se zahrádkaření věnovaly zhruba dvě pětiny populace, dnes je to téměř polovina. Ve městech ale naráží poptávka na nedostatek dostupných pozemků, na místo v zahrádkářské kolonii se často čeká i několik let. Jako alternativa se prosazují komunitní zahrady, které vznikají například ve vnitroblocích. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy