Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Týden bude oblačný, na horách napadne až 15 centimetrů sněhu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Až 15 centimetrů sněhu může připadnout ve středu a ve čtvrtek na horách v Česku. Celý týden bude oblačný, se sněžením i deštěm. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty budou značně kolísat. V noci mohou padat i na několik stupňů pod nulou, zatímco přes den vystoupají až na plus 12 stupňů Celsia, zvláště na jihu země.

Už dnes očekávají meteorologové sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. V nižších polohách, pod 400 metrů nadmořské výšky, budou srážky i smíšené nebo dešťové. "Může napadnout nula až jeden centimetr, na horách do pěti centimetrů nového sněhu," uvedl ČHMÚ k dnešní předpovědi počasí na facebooku.

"Další dny budou na srážky bohatší, ale hranice sněžení se bude zvedat, postupně bude sněžit většinou nad 600 metrů. Ve středu a ve čtvrtek může na horách místy připadnout deset až 15 centimetrů sněhu," doplnili meteorologové. I po zbytek týdne se pak ještě mohou objevovat sněhové, nebo smíšené srážky.

Zatímco na dnešek předpověděli pracovníci ČHMÚ teploty přes den dva až šest stupňů Celsia, a na horách dokonce pouze minus jeden stupeň, v úterý se oteplí. Většinou bude čtyři až osm stupňů a na jihu Moravy až deset stupňů nad nulou. Ve středu zase denní teploty klesnou na jeden až pět stupňů, ale na Moravě bude dál tepleji - pět až devět stupňů. Podobné budou teploty i ve čtvrtek. Pátek však přinese opět oteplení na pět až devět stupňů na většině území Česka, a na jihu dokonce až na 12 stupňů. O víkendu už by mohlo být v celé zemi přes den sedm až 12 stupňů, ačkoli přechodně mohou teploty klesnout i na pět stupňů.

V noci ovšem budou teploty dál padat až pod bod mrazu. V noci na úterý bude mezi plus jedním až minus třemi stupni a v nocích na středu až pátek většinou mezi plus dvěma a minus dvěma stupni. V noci na čtvrtek ale mohou na severu země klesnout teploty i na minus pět stupňů. O víkendu pak bude v noci tepleji, a to až plus šest stupňů, jen přechodně klesnou teploty na minus jeden stupeň.

Témata:  počasí sníh

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 17:27

Cenové rozdíly nemovitostí jsou čím dál tím vyšší. Roli hraje i několik kilometrů

Ceny nemovitostí se stále mění. Čím dál větší roli hraje lokalita. Rozdíl v cenách je patrný i u nemovitostí vzdálených jen pár kilometrů od sebe. Zatímco v žádaných lokalitách jsou nemovitosti na lehce růstové trajektorii, u méně žádaných lokalit jsou na tom ceny právě naopak. V realitách platí mantra: “Lokalita, lokalita, lokalita.“

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy