Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Česku bude v týdnu větrno, na horách se očekávají přívaly sněhu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

V Česku bude v týdnu větrno, na horách očekávají meteorologové trvalejší sněžení, v nížinách dešťové nebo smíšené přeháňky. Ve vyšších polohách Česka hrozí ode dneška do čtvrtka tvorba sněhových jazyků, někde i závějí. Průměrné nejvyšší denní teploty se budou nejčastěji pohybovat kolem tří stupňů Celsia a noční kolem nuly. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Dneškem začíná větrný týden na horách provázený přívaly sněhu. Napadnout by ho zde měly až desítky centimetrů. S tím budou souviset nebezpečné jevy. Už dnes nás v nižších a středních polohách potrápí nárazy jihozápadního až západního větru kolem 70 km/h, na horách to může být až 110 km/h," uvedl ČHMÚ na facebooku.

Od dnešních 06:00 do úterních 08:00 platí téměř pro celé území Česka s výjimkou části severovýchodních Čech a jižní a východní Moravy výstraha před silným větrem. Opět silnější nárazy větru se pak mohou objevit od úterního do čtvrtečního večera, výstrahy budou meteorologové upřesňovat. V kombinaci s novou sněhovou pokrývkou na horách se tak budou místy tvořit sněhové jazyky. "V Jizerských horách a Krkonoších, kde očekáváme nejvíce sněhu, se budou v polohách nad 800 metrů tvořit i závěje," uvedli meteorologové.

Nejnižší noční teploty se budou v týdnu pohybovat od dvou stupňů do minus dvou stupňů Celsia, v pátek od nuly do minus čtyř stupňů. Přes den budou nejvyšší teploty v pondělí a v úterý mezi nula až čtyřmi stupni, ve středu se budou pohybovat od dvou do šesti stupňů a ve čtvrtek a v pátek od jednoho do pěti stupňů Celsia.

Témata:  počasí Česko sníh

Související

Aktuálně se děje

15. prosince 2025 12:41

4. prosince 2025 10:58

28. listopadu 2025 13:23

26. listopadu 2025 11:04

Odborníci i zákon mají jasno. Upravený státní rozpočet má dodat stávající vláda

Předložení návrhu rozpočtu na další rok je klíčovou povinností každé české vlády. Daňoví poplatníci si ji za to platí. Za to, aby rozpočtovala užití jejich vybraných daní a odvodů. Momentálně, jako vždy, má Česko jen jednu vládu. Tu Fialovu. Žádné dvojvládí neexistovalo, neexistuje a existovat nebude. I když je Fialova vláda v demisi, stále vládne. A stále tak má povinnost předložit návrh rozpočtu na rok 2026.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy