Sněžení, vítr a náledí zkomplikovaly dopravu v Česku

Sněžení a náledí na silnicích zkomplikovalo dnes ráno dopravu v některých částech Česka. Podmínky pro řidiče zhoršuje také vítr. Auta mají problémy zejména ve vyšších polohách na severu země a také na Vysočině. D1 je na Vysočině obousměrně neprůjezdná kvůli několika nehodám na 136. kilometru i v dalších úsecích. Policie eviduje desítky nehod, některé i se zraněním. Kamiony uvízlé na zledovatělé vozovce zablokovaly na Ústecku dálnici D8 ve směru do Německa. Vyplývá to z informací silničářů a policie.

Ilustrační fotografie
reklama

Dálnice D8 je zhruba od 06:00 neprůjezdná mezi 79. a 80. kilometrem za Ústím nad Labem ve stoupání k tunelům Libouchec a Panenská. Kolony se vytvořily také na výjezdu z Ústí nad Labem na Teplice. Kamiony ucpaly rovněž silnici 15 v Trnovanech na Litoměřicku ve směru na Českou Lípu. Ledovka je na Chomutovsku u obce Droužkovice, sníh leží na dálnici D7. Pouze se zvýšenou opatrností jsou sjízdné menší silnice v Krušných horách.

V Královéhradeckém kraji ráno na silnicích zůstával rozbředlý sníh nebo jeho zbytky. Místy se vytvořilo náledí. Nejvíce nehod se stalo na Rychnovsku a Trutnovsku. V Janově na Rychnovsku havaroval autobus, nehoda se obešla bez zranění. Autobus havaroval i na zledovatělé silnici I/37 u Nového Rokytníku na Trutnovsku. Mezi Starým Rokytníkem a Radčí na namrzlé silnici bouralo pět aut. Bez zranění skončila srážka dvou osobních aut a nákladního auta na silnici u Solnice na Rychnovsku. Se zraněním je naopak nehoda u Deštného v Orlických horách, auto tam sjelo ze stráně. Kamion uvázl na zledovatělé silnici I/14 u Rtyně v Podkrkonoší.

Rozbředlý sníh hlavně ve vyšších polohách je také na silnicích v Pardubickém kraji. Řidiči s ním musejí počítat například v okolí Lanškrouna, Moravské Třebové, Ústí nad Orlicí, Skutče, Svitav, Vysokého Mýta nebo Žamberka. V oblasti Hlinska, Trhové Kamenice a Nasavrk na Chrudimsku se tvoří ledovka. Dvě auta se srazila na ledovce u tunelu Hřebeč na silnici I/35 na Svitavsku. "Nehod je tolik, že to ani nestačíme podrobně sledovat," řekl ČTK operační důstojník krajské policie.

V Libereckém kraji by si měli dát řidiči pozor na hlavním tahu I/10 na Harrachov, ale také na silnici I/9 na Rumburk nebo na I/13 na Práchni v Kamenickém Šenově. Uvízlý kamion ráno zkomplikoval provoz na silnici I/10 u Držkova na Jablonecku. Na Liberecku zůstává pro kamiony nad šest tun uzavřená silnice třetí třídy z Mníšku přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu a Hejnice. Kvůli ochraně přírody ji silničáři nemohou solit a vozovka ve stoupání klouže.

Na Vysočině jsou problémy se sjízdností v okolí Jimramova na Žďársku, ledovka je hlášená na Havlíčkobrodsku na silnici 34 u Ždírce nad Doubravou. Kolony se vytvořily podle dispečinku krajské správy a údržby silnic na silnici 360 ve směru na Nové Město na Moravě.

Nový sníh ráno zpomalil dopravu také na Šumavě na Prachaticku, na silnicích přes Červenohorské sedlo a z Jeseníku do Hanušovic v Olomouckém kraji a na Bruntálsku a Opavsku v Moravskoslezském kraji. Se slabou vrstvou sněhu musejí motoristé počítat v nejvyšších místech Beskyd. Na Vsetínsku ve Zlínském kraji ráno vozovky místy mohly namrzat. Sněžilo také ve středních Čechách, rozbředlý sníh byl na silnicích nižších tříd například na Mělnicku.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky