Renault

Ilustrační fotografie

Předseda představenstva Renaultu varuje před čínskou bouří v oblasti elektroaut

Aktuality

Předseda představenstva automobilky Renault Jean-Dominique Senard dnes v rozhovoru s agenturou Bloomberg varoval, že nad rostoucím evropským odvětvím elektromobilů se vznáší "čínská bouře". Druhá největší ekonomika světa ovládá klíčové suroviny pro výrobu baterií pro automobily. Riziko, že Čína přeruší dodávky surovin mu nedává spát, řekl na konferenci v Aix-en-Provence.

Renault

Francouzské úřady obvinily Renault z podvodu v souvislosti s emisemi

Aktuality

Francouzské úřady obvinily tamního výrobce automobilů Renault z podvodu v souvislosti s vyšetřováním emisí naftových motorů, které se zaměřilo na některé jeho starší vozy a na možné manipulace s emisními testy. Oznámila to dnes podle agentury Reuters firma. Dodala však, že jakékoliv pochybení odmítá.

Renault

Automobilka Renault propustí 15 000 lidí

Aktuality

Francouzská automobilka Renault propustí na 15.000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Tvrdí to zdroje agentury AFP. Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48.500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180.000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.

Renault

Automobilka Fiat Chrysler znovu jedná s Renaultem o fúzi

Aktuality

Italsko-americký výrobce automobilů Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a francouzská automobilka Renault hledají způsob, jak oživit fúzi, od níž FCA minulý týden odstoupil, a jak zajistit souhlas aliančního partnera Renaultu Nissan Motor. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvolání na zdroje blízké automobilkám. Nissan se chystá výměnou za podporu fúze po Renaultu žádat, aby výrazně snížil svůj podíl 43,4 procenta v japonské automobilce, napsala Reuters s odvoláním na dva dobře obeznámené zdroje.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 12:53

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 13. června

Počasí u nás bude ovlivňovat nevýrazné pole vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Vepřové maso, ilustrační fotografie

Komentář

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.