IKEA

IKEA

IKEA pozastavuje své aktivity v Rusku

Ekonomika

Švédská nábytkářská značka IKEA se rozhodla pozastavit všechny své aktivity v Rusku a Bělorusku. Oznámila to dnes agentura AFP. Firma tak podobně jako řada dalších západních podniků reaguje na ruský útok na Ukrajinu. Opatření se dotkne téměř 15.000 zaměstnanců, 17 obchodů a tří výrobních závodů.

IKEA

IKEA chystá zdražování

Ekonomika

Hrubý zisk společnosti Inter IKEA, která je majitelem švédské nábytkářské značky IKEA, se v uplynulém finančním roce snížil o 16 procent na 1,71 miliardy eur (asi 44 miliard Kč). Vyšší náklady na dopravu a suroviny totiž převážily nad růstem tržeb, uvedla dnes firma. Dodala, že kvůli přetrvávajícím problémům v dodavatelském řetězci přikročí ke zvýšení cen.

IKEA

Čeští zákazníci IKEA si budou moci od pondělí objednávat zboží do výdejních boxů

Aktuality

Čeští zákazníci nábytkářského řetězce IKEA si budou moci od pondělí objednávat zboží do výdejních boxů. Nejprve začnou fungovat schránky u obchodního domu v Praze na Zličíně, později i v Praze na Černém Mostě a v Brně. Boxy jsou v šesti velikostech a objednat do nich lze veškeré výrobky dostupné na webu IKEA.cz, včetně rozměrných, jako jsou pohovky či matrace. IKEA to dnes uvedla v tiskové zprávě. Výdejní boxy provozují i další firmy v ČR.

Ilustrační fotografie

Jitoně se zhroutil byznys. Propustí 180 zaměstnanců

Ekonomika

Výrobce nábytku Jitona propustí do konce října asi 180 zaměstnanců. Příčinou je konec spolupráce s hlavním odběratelem, jímž byla Ikea. V Klatovech propustí Jitona 100 až 110 lidí, v Třebíči kolem osmdesáti. Po propuštění zůstane ve firmě asi 50 zaměstnanců. Propuštěným pomáhá Jitona najít jinou práci.

IKEA

Aktuality

Radikální změna: IKEA začne zkušebně pronajímat nábytek

Švédský nábytkářský řetězec IKEA chystá radikální změnu svého podnikatelského modelu a začne pronajímat nábytek. Tento formát by měla začít testovat již tento měsíc ve Švýcarsku. Půjčováním různých typů nábytku, od kancelářských židlí po kuchyňské skříňky, chce najít nové cesty k zákazníkům.

IKEA

Otec s dcerou špatně naskenovali zboží v IKEA, skončili ve vazbě

Aktuality

Francouzská IKEA se omluvila mladé ženě a jejímu otci, kteří u samoobslužné pokladny ve štrasburském obchodě švédského nábytkářského řetězce špatně naskenovali zboží a skončili v policejní vazbě. Případ vyvolal velký ohlas na sociálních sítích i ve francouzském tisku.

IKEA

IKEA stahuje z prodeje cukrovinky. Výrobky je možné vrátit

Aktuality

IKEA preventivně stahuje z prodeje výrobek GODIS PÅSKKYCKLING, marshmallow o váze 100 g. Jedná se preventivní opatření, protože byl u výrobce zjištěn výskyt myší. V České republice byl výrobek v prodeji pouze v obchodním domě IKEA Černý Most a prodalo se ho 11 kusů.

IKEA, ilustračné fotografie

Aktuality

IKEA stahuje z prodeje osm druhů čokolád

Společnost IKEA varuje zákazníky před čokoládami, které jsou nevhodné pro lidi alergické na lískové oříšky nebo mandle. V těchto chvílích stahuje z prodeje celkem osm typů čokolád.

IKEA, ilustračné fotografie

IKEA kvůli smrti šesti dětí stahuje milióny komod

Aktuality

Komody a prádelníky společnosti IKEA zabily v USA a Kanadě údajně šest dětí. Společnost proto stahuje z těchto dvou zemí neuvěřitelných 35 milionů kusů tohoto nábytku. Informuje o tom agentura Reuters. Evropy se stahování nebezpečného nábytku z IKEA netýká.

IKEA, ilustračné fotografie

Ikea stahuje z prodeje čokolády Choklad Mörk

Aktuality

Ikea informuje zákazníky, kteří si koupili hořkou čokoládu Choklad Mörk 60 % a Choklad Mörk 70 %, že na obalu výrobků nebyla dostatečně označena přítomnost mléka a lískových ořechů. Bezpečnost je pro Ikea nejvyšší prioritou, a proto stahujeme z prodeje všechny zmiňované výrobky se všemi daty spotřeby. Tyto čokolády však může zcela bezpečně konzumovat každý, kdo netrpí alergií na mléko ani na lískové ořechy.

IKEA, ilustračné fotografie

Skříňka z IKEA samovolně vybuchla

Ekonomika

Žena z britského Huytonu nechala svého 14 týdnů starého syna dívat se na televizi vedle skleněné skříňky z obchodního domu IKEA. Ta podle portálu Mirror samovolně explodovala a zasypala dítě střepy.

Aktuálně se děje

22. dubna 2024 20:08

16. dubna 2024 12:03

16. dubna 2024 10:45

15. dubna 2024 11:26

Počasí přinese prudké ochlazení. Místy bude sněžit

V noci přejde přes naše území k východu studená fronta. Za ní k nám kolem tlakové níže nad Pobaltím bude proudit studený a vlhčí vzduch od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy