Hrady, zámky

Hrad Křivoklát

V pondělí se otevřou hrady a zámky, lidé musejí mít roušky

Aktuality

Od pondělí se mohou po pauze způsobené opatřeními proti šíření koronaviru znovu otevřít hrady, zámky a další památkové objekty. Přidávají se také další muzea, která nestihla otevřít v dřívějším termínu povoleném vládou. Pro veřejnost se otevře i Pražský hrad a ve spojení s Palácovými zahradami pod ním se zájemcům otevírají jedny z turisticky nejatraktivnějších míst v hlavním městě.

Hrad Bouzov

Lidé budou moci od 25. května na hrady i zámky

Aktuality

Lidé budou moci od pondělí 25. května navštěvovat státní hrady a zámky. Budou muset nosit roušky a dodržovat rozestupy, což budou muset provozovatelé expozic kontrolovat. Lidé by si také měli dopředu koupit na internetu časové vstupenky. Obdobné podmínky budou platit pro návštěvníky a provoz zoologických a botanických zahrad, jejichž vnitřní prostory se také v pondělí otevřou návštěvníkům. Vyplývá to z dnes zveřejněného plánu vlády na další etapu rozvolňování opatření zavedených proti šíření koronaviru.

Mikulov

Češi preferují dovolenou v Česku

Finance

Pouze 3 z 10 Čechů letos vyrazili na dovolenou do zahraničí. Odpočinek v Česku je totiž výrazně levnější. Přes 50 % českých rodičů zajistilo svým dětem jednu z placených forem prázdninového hlídání. Vyplývá to z obsáhlého průzkumu, který si nechala vypracovat společnost PROFI CREDIT od agentury Nielsen Admosphere.

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.