Google Play

Ilustrační fotografie

Google se odvolá proti rekordní pokutě v EU, regulátoři vyšetřují Google Play

Ekonomika

Americká internetová společnost Google se odvolá proti rekordní pokutě 4,125 miliardy eur (přes 100 miliard Kč), kterou má v Evropské unii zaplatit za zneužití dominantního postavení na trhu u svého operačního systému Android. Firma dnes také oznámila, že evropští antimonopolní regulátoři začali vyšetřovat její obchod s aplikacemi Google Play. Podnik by tak mohl čelit další pokutě, uvedla agentura Reuters.

Ilustrační fotografie

Na telefony Huawei Mate 30 už nejdou stáhnout aplikace Android

Ekonomika

Uživatelé chytrých telefonů Huawei Mate 30, které jsou bez plné verze operačního systému Android americké společnosti Google, už si aplikace pro Android nemohou manuálně stáhnout ani oklikou. Upozornil na to bezpečnostní expert, jehož citovala agentura Bloomberg.

Mobily, ilustrační fotografie

Bankovní účty Čechů v ohrožení! Mobilní aplikace získává přihlašovací údaje

Aktuality

Bezpečnostní analytici společnosti ESET upozorňují na další rizikovou aplikaci, která byla k dispozici v oficiálním obchodě Google Play. Nástroj pro překládání textů Word Translator byl pro uživatele hrozbou, která umožňovala útočníkům vzdálený přístup do bankovního účtu napadeného uživatele. Útočníci znovu cílí především na klienty bank působících v České republice, kterým mohli zcizit přihlašovací údaje. Díky rychlé a koordinované aktivitě společnosti ESET a bankovních domů došlo k rychlé detekci a nastavení účinných opatření. Aplikace před odstraněním z obchodu Google Play měla více než 10 tisíc stažení.

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.