ebola

Ilustrační fotografie

Koronavirus Covid-19: 44 653 nakažených, počet obětí 1 113

Aktuality

Čína dnes oznámila, že na svém území v úterý zaznamenala nejméně nových případů nákazy koronavirem Covid-19 od konce ledna. Podle agentury Reuters to dává větší důvěryhodnost odhadu čínského experta v oblasti zdravotnictví, který předpověděl, že nynější epidemie by mohla skončit v dubnu. Vir si podle úřadů dosud vyžádal životy více než 1100 lidí. Kromě jedné oběti na Filipínách podlehli nákaze všichni v Číně.

Ilustrační fotografie

Počet obětí koronaviru stoupl na 132, nakažených je téměř 6 000

Aktuality

Nový koronavirus si v pevninské Číně k úterní půlnoci vyžádal životy 132 lidí, dalších 5974 osob se nakazilo. Uvedla to dnes čínská národní zdravotnická komise, která zaznamenala od předešlého dne 1459 nových potvrzených případů. Desítky nemocných evidují také v jiných zemích světa, včetně těch v Evropě.

Ilustrační fotografie

Nový koronavirus se šíří extrémně rychle a sílí. První nakažený kousek od českých hranic

Aktuality

Schopnost šíření nového koronaviru začíná podle čínských úřadů sílit. Na rozdíl od SARS (akutního respiračního syndromu), který se začal šířit v roce 2002 a usmrtil 800 lidí, je nový koronavirus infekční i v inkubační době. Oznámil to dnes zástupce národní zdravotnické komise Ma Siao-wej. Koronaviru už v zemi podlehlo 56 lidí a nakažených je přes 2000.

Ebola, ilustrační fotografie

EBOLU se nedaří zastavit. Kongo a Rwanda omezují přeshraniční pohyb

Aktuality

Konžské a rwandské úřady se dohodly na omezení přeshraničního pohybu kvůli snaze zabránit šíření eboly. Lidé, kteří nebudou potřebovat přejít přes hranici z nezbytných důvodů, musejí mít nově povolení od úřadů obou zemí, informovala dnes s odkazem na společné prohlášení ministrů zdravotnictví obou zemí agentura AP.

Ebola, ilustrační fotografie

Aktuality

Ebola v Kongu se nebezpečně šíří. Denně se nakazí 23 lidí

V Kongu se v uplynulých čtyřech dnech nakazilo ebolou 93 lidí, v průměru tedy 23 denně. S odkazem na sdělení humanitární organizace Mezinárodní záchranný výbor (IRC) to dnes uvedl zpravodajský server BBC. Podle agentury Reuters onemocnělo jen za minulý týden 126 lidí, nejvíce od vyhlášení epidemie v srpnu loňského roku. Ebola patří mezi nejobávanější nemoci na světě.

Ebola, ilustrační fotografie

Ebola má v Kongu již 443 obětí. Nemoc se dál šíří

Aktuality

Už 443 mrtvých si vyžádala epidemie eboly, která se od loňského srpna šíří na východě Konga. S odvoláním na aktuální statistiky konžských úřadů o tom dnes informovala agentura AFP. Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes upozornila, že se nemoc dál šíří jižním směrem. Preventivně vyslala své pracovníky i do Rwandy.

Ebola, ilustrační fotografie

Uprchlíci roznáší po Itálii Ebolu, informovaly některé servery. Pravda je ale poněkud jiná

Aktuality

České dezinformační servery zveřejnily přelomovou zprávu. Tvrdí, že v Itálii propukla epidemie eboly, kterou do země zřejmě přinesli migranti z afrických zemí. Tyto stránky také varují občany střední Evropy, aby do země necestovali a z Itálie nic neobjednávali. Ve skutečnosti ale jde o smyšlenou zprávu, Itálie totiž eviduje pouze jediný případ eboly u lékaře, který se nakazil už před dvěma lety.

Aktuálně se děje

21. května 2024 9:31

Květen je ve znamení platby daně z nemovitosti. Co dělat, když si vás složenka nenajde?

Přiznání k dani z nemovitých věcí se na jednu nemovitost podává jen jednou, a to v lednu. Daň je pak ve většině případů splatná do konce května. O výši daně se dozvíte skrze složenku, která vám může přijít jak do běžné schránky, nebo do té datové. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy