chmel

Chmel, ilustrační fotografie

Sklizeň chmele bude průměrná, negativní vliv na cenu piva to mít nemá

Ekonomika

Pěstitelé očekávají průměrnou úrodu chmele, což by nemělo mít negativní vliv na cenu piva. Řekl to dnes ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) na chmelnici u Loun. Ceny potravin obecně klesají s tím, jak zpomaluje inflace, nic podle Výborného nenasvědčuje tomu, že by cena za půl litr točeného piva překonala 70 korun. Pěstitele chce ministerstvo zemědělství nadále podporovat, získají část peněz z balíčku krizové pomoci Evropské unie. Předseda Svazu pěstitelů chmele ČR Luboš Hejda čeká, že letošní úroda stoupne k 6000 tun.

Chmel, ilustrační fotografie

Ekonomika

Chmele bude letos o třetinu méně. Zdraží se pivo?

Extrémní sucho zasáhlo pěstitele chmelu. První odhady naznačují, že by letos měli dodat až o třetinu méně chmele než v uplynulých letech. Pivovary však zatím nepředpokládají, že by musely zdražovat.

Aktuálně se děje

24. května 2024 15:53

24. května 2024 10:49

22. května 2024 9:46

Ceny bytů pravděpodobně opět výrazně vzrostou

Ceny bytů pravděpodobně znovu vystřelí vzhůru. Trend poklesu úrokových sazeb pod 5 procent na sebe nenechá dlouho čekat a ceny nemovitostí na toto budou reagovat. Například mladí lidé by se měli připravit na to, že startovací byty prostě budou ty nájemní. Česká touha po vlastním bydlení pomalu mizí. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy