brýle

Brýle, ilustrační fotografie

Síť obchodů s optikou Eiffel Optic zkrachovala

Ekonomika

Síť tuzemských obchodů s optikou Eiffel Optic zkrachovala. Insolvenční návrh na sebe podala sama firma, dluží okolo 86 milionů korun. Peníze nemá ani na lednové výplaty. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy s odkazem na insolvenční návrh, zveřejněný v insolvenčním rejstříku.

Ilustrační fotografie

Až polovina českých řidičů špatně vidí. Následky mohou být fatální

Magazín

Každý pátý člověk hůře vidí a každý třetí mívá občasné potíže se zrakem, které se zpravidla ve stáří mění na trvalé. Řada lidí navíc o své oční vadě vůbec neví, což může za volantem znamenat fatální problém. Například neřešená krátkozrakost – i ve slabé formě – může narušovat správné vyhodnocování pohybu a vzdáleností. Pokud se přidá šero, brzké stmívání, případně déšť či sněžení, může se stát z řízení vozu velice nebezpečná činnost.

Brýle, ilustrační fotografie

V Brně začíná veletrh Opta, ukáže novinky z optiky

Aktuality

Na brněnském veletrhu Opta, který dnes začíná na brněnském výstavišti, se letos představí 150 vystavovatelů a 167 značek, což je větší účast než loni. Tématem letošního setkání optiků, optometristů, oftalmologů a kontaktologů bude design v oční optice a optometrii. Veletrh určený pouze odborné veřejnosti potrvá do neděle.

Ilustrační fotografie

Šokující zjištění: 71 procent řidičů špatně vidí. Stát chystá povinné kontroly zraku

Aktuality

Zhruba 71 procent řidičů má problémy se zrakem. Řidiči se špatným zrakem stejně nebezpeční jako lidé za volantem pod vlivem alkoholu nebo drog. Vyplývá to z průzkumu osvětového projektu Slepí vrazi, který podporují Autoklub ČR společně s mezinárodní automobilovou federací (FIA), BESIP, firma Zeiss a Živnostenskou komorou českých optiků. Stát kvůli tomu připravuje zavedení povinných kontrol zraku u řidičů.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Miliony motoristů špatně vidí! Přesto kontrola zraku při výměně řidičského průkazu povinná nebude

Sněmovna se už nebude zabývat předlohou, podle níž by si motoristé museli nechat zkontrolovat zrak při pravidelné výměně řidičského průkazu. Předkladatel Jan Birke (ČSSD) svou novelu stáhl. Možné zavedení nové povinnosti řidičů budilo spory. Zdravotnický výbor ji doporučil zamítnout. Hospodářský výbor už předlohu neprojedná, z programu jeho dnešní schůze vypadla.

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:28

14. května 2024 19:38

14. května 2024 11:13

Srovnání cen mobilních tarifů, internetu a TV se vyplatí. Neutrácíte někde zbytečně?

Platby za telefon, internet a televizi jsou základními položkami většiny osobních a rodinných výdajů. Asi se bez nich zcela neobejdete, ale neutrácíte v některé z nich zbytečně? Chytrým srovnáním ušetříte jako jednotlivec stovky korun měsíčně, rodina i tisíce.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy