autorská práva

Doba internetová je pohodlná.

I za internet hrozí obrovská pokuta každému z nás. Proč?

Aktuality

Bez internetu se v dnešní době snad už ani neobejdeme. V mnohém nám usnadňuje život a nalezneme na něm vesměs vše. Při jeho užívání ale nesmíme opomíjet pojem duševní vlastnictví, a to především při stahování hudby, fotografií i moderních e-knih. Na co si dát ve virtuálním prostředí pozor ve vztahu k autorským právům a jak se vyvarovat i statisícových pokut?

Ilustrační fotografie

Česká Wikipedie se vypne. Na protest proti evropské změně autorského práva

Aktuality

Česká verze Wikipedie nebude ve čtvrtek jeden den fungovat. Její editoři tím chtějí protestovat proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Podle nich omezí možnost citovat uvedené zdroje, a bude tak složitější zajistit kvalitu obsahu encyklopedie. ČTK o tom dnes informoval předseda spolku Wikimedia Česká republika Vojtěch Dostál. Evropský parlament bude o reformě autorského práva hlasovat na přelomu března a dubna.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Okruh plátců autorských poplatků odmítla Sněmovna omezit

Sněmovna odmítla snahu Senátu, který chtěl osvobodit od autorských poplatků provozovny, v nichž reprodukovaná hudba tvoří pouze kulisu a není předmětem podnikání. Novelu autorského zákona dnes Sněmovna schválila v původní vládní verzi, která má usnadnit přístup zdravotně postiženým k literatuře či notovým záznamům. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.