Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Splácejte půjčku v klidu, pojistěte se pro nenadálé případy

V době ekonomické krize není ztráta zaměstnání ničím neobvyklým. Firmy snižují náklady a propouští co chvíli. Chcete si vzít půjčku, ale nehodláte čekat na okamžik, kdy přijde řada třeba na vás a ztráta příjmu vás přivede do finančních nepříjemností? Jednoduše se pojistěte!

Pojištění pro případ neschopnosti splácet sjednáte již při podpisu smlouvySpolečnost Home Credit nabízí svým klientům při podpisu smlouvy výhodné pojištění od ČP Zdraví, které chrání v případě ztráty zaměstnání či podnikání, dlouhodobé pracovní neschopnosti, invalidity nebo smrti následkem úrazu. Člověk nikdy neví, kdy se podobná událost může stát a pojištění výdajů pro případ neschopnosti splácet půjčku ochrání nejenom samotného splácejícího, ale i celou jeho rodinu. Lze takto pojistit spotřebitelské úvěry, hotovostní půjčky i revolvingové úvěry.Pojištění se automaticky stává součástí pravidelných měsíčních splátek, a tak si není třeba lámat hlavu s tím, kdy a kam peníze posílat. Jakým způsobem probíhá pojistné plnění? V případě pojistné události je pojistné plnění poukázáno přímo na účet pojištěného nebo členů rodiny. Částky na krytí splátek chodí buď pravidelně každý měsíc, nebo jednorázově a je zcela na pojištěném, jakým způsobem s těmito penězi naloží. Měsíční platby se týkají většinou pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání. Pojišťovna takto uhradí až 12 splátek úvěru. Jednorázově se nesplacená výše půjčky vyplácí v případě invalidity nebo smrti.Pojistěte si automobil pro případ havárieNepříjemností se může stát také autohavárie obzvláště tehdy, je-li auto na splátky. Nečekané výdaje na opravy nebo dokonce nové auto dokážou udělat čáru přes rozpočet. V tomto případě se vyplatí mít sjednáno havarijní pojištění, které pokryje škody způsobené havárií, krádeží, přírodními živly či vandalismem. Máte-li půjčku, nečekejte na náhody a raději se předem pojistěte. Několik korun navíc vás již nevytrhne a prožijete s klidem každý den.

Témata:  půjčky PR článek

Aktuálně se děje

22. dubna 2024 20:08

16. dubna 2024 12:03

16. dubna 2024 10:45

Jak na mimosoudní řešení sporů

K obchodnímu styku mezi spotřebiteli a podnikateli dochází nesčetněkrát denně. Není proto divu, že je mezi nimi také mnoho sporů. Některé se podaří urovnat domluvou, u jiných se však oboustranně přijatelného řešení dospět nepodaří. Jelikož se drtivá většina těchto sporů týká nízkých částek, soudní řešení sporů se kvůli soudním poplatkům a nákladům na advokátní služby často nevyplatí. Existuje však alternativní způsob řešení těchto sporů, kterého mohou spotřebitelé využít, jelikož je levnější a rychlejší.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

CZK

Šmejdi vytahují z lidí peníze za promlčené dluhy. Jak se bránit?

Spotřebitelská poradna dTestu se setkává s případy lidí, kterým vznikl dluh tak dávno, že už na něj zapomněli. Léta ho po nich totiž nikdo nevymáhal. Z ničeho nic jim však přišla výzva od advokátů vymahačské společnosti, ať dluh neprodleně uhradí, jinak na ně bude podána žaloba. Jde o prázdné výhrůžky, nebo musí spotřebitel naopak zbystřit? A jak se vůbec bránit těmto praktikám?