Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a pátek 3. května

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Tlaková níže nad západní Evropou se bude vyplňovat. Hlavně Čechy ovlivní frontální rozhraní postupující k západu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci:

Oblačno až polojasno, postupně až zataženo, ojediněle přeháňky. Nejnižší teploty 13 až 9 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s postupně zeslábne a v západních Čechách se změní na západní.

Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup

Počasí přes den:

Oblačno až zataženo, ráno ojediněle, postupně kromě východu Moravy a Slezska místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejvyšší teploty 18 až 23 °C, v jihozápadní polovině Čech 13 až 17 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C, na Šumavě a v Krušných horách kolem 10 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude od západu měnit na západní.


Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup

Témata:  počasí déšť

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy