Do Česka přichází slunné počasí. Teploty dosáhnou až na 22 °C!

Po chladném víkendu, sněžení a dešti se do Česka vrací vysoké teploty. Ty v druhé polovině vyšplhají i nad 20 °C.

Ilustrační fotografie

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu se prudce oteplí. Bude převážně polojasno až jasno a teploty se zpočátku týdne sice udrží kolem 15 °C, později ale vyrostou .

"Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad severní, později až severovýchodní Evropou. Kolem ní k nám postupně bude od jihovýchodu až jihu proudit teplý vzduch," uvedl ČHMÚ na svém webu.

V úterý bude jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty klesnou na +1 až -3 °C, při slabším větru až na -5 °C. Nejvyšší denní teploty ale stoupnou na 11 až 15 °C. 

I ve středu bude jasno až polojasno, zejména na severovýchodě přechodně až oblačno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem +2 až -2 °C, při slabším větru až kolem -4 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 13 až 17 °C. 

Ve čtvrtek bude polojasno až jasno, přechodně až oblačno. Nejnižší noční teploty mírně stoupnou na 5 až 1 °C, při slabším větru až na -1 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 16 až 20 °C. 

I v pátek bude jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty se udrží na 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 18 až 22 °C. 

Témata: počasí | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky