Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rozhodnuto: Rusko zabavuje finanční aktiva Deutsche Bank a UniCredit působící v zemi

IniCredit Bank v Rusku
IniCredit Bank v Rusku
Foto: Sergei Fadeichev / TASS

Ruský soud rozhodl, že aktiva Deutsche Bank a UniCredit v Rusku mají být zabavena.

Ruský soud rozhodl o zabavení aktiv Deutsche Bank a UniCredit v Rusku. Podle dokumentů ze 16. května má být Deutsche Bank působící v Rusku zabaveno 239 milionů eur (5,9 miliardy korun) a od UniCredit 463 milionů eur (11,4 miliardy korun). Informuje deník The Moscow Times.

Evropské banky se z velké části stáhly z Ruska po zahájení ruské ofenzivy na Kyjev v roce 2022. Rozhodnutí petrohradského soudu byla vydána na základě žádosti společnosti RusKhimAlians, která plánovala výstavbu závodu na zpracování a zkapalňování plynu ve spolupráci s německou společností Linde. Linde se z projektu stáhla kvůli ruské vojenské agresi.

UniCredit, jedna z evropských bank nejvíce exponovaných v Rusku, začala loni jednat o prodeji své ruské dceřiné společnosti, ale rozhovory nepokročily. Generální ředitel Andrea Orcel uvedl, že UniCredit chce opustit Rusko, ale darování operace v hodnotě 3 miliard eur není v souladu se západními sankcemi. UniCredit postupně snižovala svou expozici vůči Rusku a zvýšila svůj kapitálový poměr na 16 % z loňských 15 %.

Témata:  Rusko Deutsche Bank Unicredit bank

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy