Penny zaměstnancům kvůli pandemii zvýšil hodinovou mzdu

Řetězec Penny Market v souvislosti s pandemií ode dneška minimálně do konce roku zvýšil zaměstnancům hodinovou mzdu o deset procent. Pracovníci na plný úvazek tak mohou dostat až o zhruba 5000 korun více. Před Vánocemi zaměstnanci dostanou poukazy na nákup v Penny za 3500 korun. Společnost o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Mimořádné bonusy připravily nyní stejně jako na jaře i další potravinářské sítě.

Penny Market
reklama

Penny Market podle svého jednatele Radka Hovorky považuje zvýšení mezd všem, kteří zajišťují fungování prodejen, centrálního skladu i dalších oddělení společnosti, za spravedlivější řešení než by byla jednorázová odměna. Penny hodlá do navýšení mezd investovat přes 50 milionů korun.

"Jsme si vědomi, jak náročnou a složitou dobou naši lidé prochází. Díky nim dokážeme v současné situaci zajišťovat veškeré služby na stále stejné úrovni, a to při dodržování všech našich standardů i nezbytných hygienických a dalších vládních opatření. Je pro nás přirozené, že jim za jejich výkony a nasazení chceme tímto způsobem poděkovat," řekl Hovorka.

V únoru Penny Market uvedl, že od března bude základní mzda pokladních pracujících na plný úvazek v závislosti na délce pracovního poměru od 24.000 do téměř 30.000 korun měsíčně. Průměrná mzda v celé ČR v letošním druhém čtvrtletí činila 23.984 Kč.

Billa v reakci na aktuální situaci pokladním, pracovníkům čerstvých úseků, prodavačům či skladníkům nedávno rozdala dárkové karty na nákup ve svých supermarketech v hodnotě 3000 korun. Provozní zaměstnanci obchodů Albert dostanou v tomto čtvrtletí bonus 3000 korun.

V České republice je od 22. října zakázán maloobchodní prodej. Výjimku mají potraviny, drogérie, lékárny, optiky, květinářství či galanterie. Obchody mohou fungovat maximálně do 19:59, v neděli musejí mít zavřeno. Spolu s maloobchodem vláda omezila také provoz služeb. Většina jich musela dočasně přerušit činnost, lidem jsou k dispozici servisy, odtahy vozidel nebo pohřební služby.

V ČR od 5. října platí nouzový stav. Původně měl trvat 30 dní, vláda ho chtěla prodlužit o další měsíc. Poslanci ale v pátek dali souhlas s jeho dalším trváním do 20. listopadu.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky