Billa a Penny Market začnou prodávat zboží na internetu

Řetězec supermarketů Billa plánuje příští rok začít prodávat zboží také na internetu. Objednávky doručí domů nebo si zboží zákazníci budou moci vyzvednout v obchodech. Firma nabídne výběr z až 15.000 artiklů. Společnost to dnes oznámila u příležitosti oslav 30. výročí firmy na českém trhu. Do on-line prostředí se chystá podle serveru E15 i řetězec Penny Market. Zkušební provoz e-shopu zahájí v nejbližších týdnech v Plzni, napsal deník v pondělí. Billa i Penny Market jsou součástí mezinárodního obchodního řetězce Rewe.

Ilustrační fotografie
reklama

Vstupem na on-line trh Billa podle svého nového generálního ředitele Dariusze Tomasze Batora reaguje na požadavky českých zákazníků, jejichž chování se podle něj v důsledku pandemie výrazně změnilo. Společnost tak stále analyzuje požadavky a potřeby lidí. "Chceme jim umožnit rychlý a bezpečný nákup z pohodlí jejich domovů. Službu nicméně zavedeme až v roce 2022, abychom on-line shop připravili co nejprecizněji. Rychlá a polovičatá řešení Billa nenabízí. Naším cílem je stát se do budoucna jedničkou na trhu potravin on-line," uvedl.

Právě schopnost on-line prodeje bude podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy v dalších letech velkým tématem. Zajistit dovoz v Praze je podle něj snadné, ale v dalších místech to bude velmi náročné, řekl dnes v paláci Žofín v diskusi ke 30 letům maloobchodu v České republice.

Z kamenných potravinářských řetězců prodává zboží na internetu Tesco a také síť Žabka, která pod společnost spadá. Prodej prostřednictvím e-shopu od poloviny loňského roku umožňuje i firma Makro členům svého projektu maloobchodních prodejen Můj obchod. Lidé si musejí nákup vyzvednout ve vybrané prodejně. Nákup na internetu mohou vyřídit také zákazníci Globusu. Objednávku si ale musejí vyzvednout v hypermarketu v Praze na Zličíně.

On-line supermarketům na českém trhu dominují Rohlik.cz a Košík.cz. Trvanlivé potraviny nabízejí také e-shopy Mall.cz a Alza.cz.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky