Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ministerstvo průmyslu spustilo call centrum pro podnikatele

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Ministerstvo průmyslu dnes spustilo call centrum pro živnostníky a podnikatele v návaznosti na dnešní nová opatření kvůli šíření koronaviru.

Informační linka má telefonní číslo: 224 854 444. Ministerstvo o tom informovalo na svém webu.

Resort tak učinil kvůli opatřením, o kterých dnes v noci rozhodla vláda. Od dnešních 06:00 musí být uzavřené obchody s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. Opatření má trvat do úterý 24. března 06:00. Nařízení se týká také například kadeřnických a kosmetických salonů.

Zástupci vlády ale během víkendu jednají o možné konkretizaci nařízení, jednou z možností je výjimka pro drobné stavebniny. Ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) dnes jednal také se zástupci Hospodářské komory, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů nebo Svazu obchodu a cestovního ruchu.

Se stejnou účinností kabinet zakázal přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, výjimkou je například zaměstnanecké stravování. Restaurace také mohou jídlo vydávat okénkem. Od dnešních 06:00 také platí zákaz provozu heren a kasin.

Témata:  Ministerstvo průmyslu a obchodu Koronavirus COVID-19 podnikatelé Telefony

Aktuálně se děje

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

11. června 2024 10:10

Inflace je nižší, než se čekalo, koruna oslabuje

Květnová inflace v Česku byla nižší, než se čekalo. Meziročně činila 2,6 procenta, zatímco meziměsíčně stagnovala. V meziročním vyjádření jde o znatelné zpomalení z dubnové úrovně 2,9 procenta. Trh tak nízkou květnovou inflaci nečekal, pročež koruna v reakci oslabila nad 24,70 za euro – do tohoto pásma se vrátila po necelém týdnu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Pomerančový džus jen pro bohaté? Cena kontraktů dosáhla historického maxima

Komentář Olívie Lacenové: Pomerančový džus, který má osvěžující chuť a je bohatý na vitamin C a řadu dalších vitaminů a minerálů, má již dlouho své místo v bohaté nabídce snídaňových nápojů. V ranních rituálech mnoha z nás však možná nastanou změny, protože cena pomerančového džusu dosáhla na burze historického maxima. Tento pozoruhodný cenový trend, způsobený špatnou úrodou, klimatickými změnami a škůdci, nutí dodavatele snižovat podíl pomerančové šťávy ve svých výrobcích nebo ji nahrazovat jiným ovocem.