Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kellnerova PPF chce investovat 3,7 miliardy do komplexu v Moskvě

Ruská měna, rubl
Ruská měna, rubl
Foto: Pixmac

Investiční skupina PPF českého miliardáře Petra Kellnera chce investovat přes deset miliard rublů (přes 3,7 mld. Kč) do druhé fáze rozšíření kancelářského parku Comcity v Moskvě. Uvedl to server E15.cz na základě vyjádření mluvčí PPF Zuzany Migdalové.

Zahájení provozu druhé etapy projektu se podle serveru očekává v polovině roku 2022. Zahrnovat bude dvě kancelářské budovy a čtyřhvězdičkový hotel se 150 pokoji. Postupná stavba Comcity má mít podle plánů PPF čtyři fáze.

Investici bude mít na starosti ruská firma ze skupiny, PPF Real Estate Russia. "PPF bude vlastníkem budovy hotelu stejně jako všech dalších objektů v rámci kancelářského parku Comcity," řekla serveru Migdalová. Hotel ale bude provozovat pod svou značkou Novotel mezinárodní skupina Accor Hotels.

PPF již také hledá nájemce pro nové kanceláře. "V závěru loňského roku proběhly první prezentace pro odborníky, realitní brokery a poradenské firmy. Z tohoto důvodu je zatím předčasné uvažovat o konkrétních jménech," doplnila mluvčí PPF. Mezi nynější nájemníky patří podle serveru operátoři Rostelekom a Tele2 nebo firmy Systematika, Oracle a Coca-Cola HBC Russia. V parku pracuje přes 10.000 lidí.

Stavbu komplexu Comcity oznámila PPF v roce 2013. Tehdy skupina uvedla, že první fáze projektu bude mít rozlohu 125.000 metrů čtverečních a bude stát asi šest miliard korun. Další tři fáze mají přidat dohromady dalších 320.000 metrů čtverečních ploch a budou stát asi 17 miliard.

PPF vlastní v Moskvě kromě Comcity administrativní centrum Metropolis a průmyslový park South Gate. V celém Rusku má Kellnerova skupina podle serveru šest realitních projektů.

Témata:  Petr Kellner PPF Moskva Rubl (RUB)

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy