Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Část britských firem testuje čtyřdenní pracovní týden při zachování mzdy

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Zhruba 70 společností s více než 3300 zaměstnanci v Británii začíná ode dneška testovat návrh, že jejich zaměstnanci budou pracovat pouze čtyři dny v týdnu při zachování plné mzdy. Pilotní projekt potrvá šest měsíců a má zjistit, zda se podaří zkrátit pracovní týden bez toho, aby se snížila produktivita práce. Experiment zorganizovala skupina, která se zasazuje o kratší pracovní týden bez snížení mezd, uvedl server televize BBC.

Podle organizátorů je experiment největší svého druhu na světě. Řídit ho budou akademici z univerzit v Oxfordu a Cambridge, odborníci z americké Boston College a z institutu Autonomy.

Do testování se zapojily firmy z různých oborů, od vývojářů kancelářského softwaru, přes náborové firmy až po charity či restaurace nabízející oblíbené fish and chips. Výzkumníci budou měřit dopad na produktivitu a duševní pohodu, ale také na životní prostřední a rovnost pohlaví. Budou sledovat, jak zaměstnanci reagují na den volna navíc, včetně faktorů jako stres, spokojenost s prací a životem, zdraví, spánek, využití energie a cestování.

"Koncept pětidenního pracovního týdne z 20. století už není tím nejlepším pro podnikání ve 21. století," řekl generální ředitel Charity Bank Ed Siegel. "Pevně věříme, že čtyřdenní pracovní týdne bez změny mzdy nebo výhod vytvoří šťastnější pracovní sílu a bude mít stejně pozitivní dopad na produktivitu podnikání, zkušenosti zákazníků a naše sociální poslání," dodal. Charity Bank do průzkumu rovněž zapojila.

Experiment je součástí širší celosvětové iniciativy. Testy menšího rozsahu se konají také v Irsku, USA, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu. Některé společnosti, jako například technologická firma WANdisco či internetová banka Atom, už podobný systém přijaly v naději, že méně pracovních dní zvýší produktivitu lidí v době, kdy jsou v práci, a zlepší morálku zaměstnanců.

Vedoucí výzkumu, ekonomka a socioložka z Boston College Juliet Schorová, uvádí, že držet se rigidního, staletí starého systému založeného na čase nedává smysl. Připouští ale, že myšlenka čtyřdenního pracovního týdne nemusí vyhovovat každému ani všem profesím. Ve zdravotnictví či školství mohou být zaměstnanci podle ní už teď přepracovaní a vystresovaní.

Témata:  Velká Británie práce

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:57

Spoření na důchod: Jak si díky penzijnímu spoření snížit daňový základ

Plánovaná důchodová reforma počítá s postupným zhoršováním výpočtu starobního důchodu a poklesu náhradového poměru při odchodu do starobního důchodu. Vlastní spoření a investování na důchod bude ještě důležitější, než je tomu nyní. Zodpovědní občané si přitom mohou díky penzijnímu spoření snižovat daňový základ. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Zájem o brigádníky letos poklesl

Zájem firem o brigádníky a sezónní pracovníky letos ve srovnání s předchozími lety poklesl. Zatímco ještě vloni nabídka letních brigád převyšovala poptávku ze strany uchazečů, tohle léto se podobná situace neočekává. Když už se nějaká nabídka objeví, jedná se ve valné většině případů o manuální práci. Uchazeči ovšem nejčastěji preferují brigády v kanceláři. Mzdové ohodnocení se podle dat personální agentury Grafton Recruitment oproti loňskému roku nezměnilo, dle novely zákoníku práce však brigádníci mohou získat nárok na dovolenou.