Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Boeing v květnu získal více nových objednávek než Airbus

Boeing
Boeing
Foto: Pixabay

Americký výrobce letecké techniky Boeing dodal v květnu leteckým společnostem 17 letadel, což je méně než Airbus, získal ale více nových zakázek než evropský rival. Mimo jiné Boeing dodal minulý měsíc také deset strojů své řady 737 MAX, která se potýkala s pochybami ohledně bezpečnosti po dvou smrtelných nehodách. To je o šest více než měsíc předtím. Dnes to sdělila firma.

Stroje 737 MAX zůstávají nejprodávanějším typem Boeingu. A to přesto, že v nedávné době se potýkaly s problémy s elektřinou a předtím nemohly 20 měsíců do vzduchu.

Zprávy o dodávkách bedlivě sledují investoři, protože vytvářejí tolik potřebnou firemní cashflow nutnou proto, aby se Boeing vzpamatoval z propadu zapříčiněného pandemií a předtím nehodami dvou letadel 737 MAX. Airbus předal zákazníkům v květnu 50 nových strojů.

Boeing dnes uvedl, že v květnu obdržel objednávky na 73 letadel, z toho bylo 61 na model MAX. Po zohlednění storna a změněných rezervací firma minulý měsíc získala 20 nových zakázek. Měla tak čtvrtý měsíc po sobě pozitivní bilanci a dařilo se jí lépe než Airbusu. Ten v květnu obdržel pouze čtyři nové zakázky.

Za prvních pět měsíců roku Boeing dodal leteckým společnostem 111 letadel. Bilanci amerického výrobce narušují problémy s řadou dálkových letadel 787 Dreamliner. V květnu dodal zákazníkům jen dva tyto letouny. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) jejich dodávky dočasně pozastavil, aby mohl zanalyzovat výrobní nedostatky.

Témata:  Boeing

Aktuálně se děje

12. července 2024 20:18

11. července 2024 4:30

Oscarový herec George Clooney vyzval demokraty, ať vymění Bidena

Oscarový herec a významný sponzor americké Demokratické strany George Clooney ve středu vyzval prezidenta Joea Bidena k ukončení jeho volební kampaně. V článku pro New York Times Clooney také apeloval na ostatní představitele strany, aby na srpnovém zasedání vybrali jiného kandidáta.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy